1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DP, "Hoşgörü ve Dayanışma" kokteyli düzenledi
DP, Hoşgörü ve Dayanışma kokteyli düzenledi

DP, "Hoşgörü ve Dayanışma" kokteyli düzenledi

DP, “Lefkoşa için kavga zamanı değil, uzlaşma zamanı” sloganıyla “hoşgörü ve dayanışma” kokteyli düzenledi.

A+A-

Demokrat Parti (DP) “Lefkoşa için kavga zamanı değil, uzlaşma zamanı” sloganıyla “hoşgörü ve dayanışma” kokteyli düzenledi.

DP’den yapılan açıklamaya göre, Coşkuner Beer Garden’da gerçekleşen kokteyle, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, DP LTB Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu ve Genel Sekreter Bengü Şonya’nın yanı sıra DP’liler katıldı.

Etkinlikte, DP LTB Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu, Genel Başkan Serdar Denktaş, Genel Sekreter Bengü Şonya ve Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Öztürk birer konuşma yaptı.

ARABACIOĞLU: “ÇALIŞMALARIMIZA KATKI KOYAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

DP LTB Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu, coşkulu alkış ve “En büyük başkan bizim başkan” sloganı eşliğinde DP’ye ve dürüst siyasete gönül veren partili ve vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında, yaklaşık bir buçuk aydır büyük bir maratonda büyük mücadele verdiklerini kaydederek, bu mücadelede kendilerine katkı koyan başta Genel Başkan Serdar Denktaş olmak üzere partinin tüm organlarına teşekkür etti.

Sürecin bitmesine kısa bir süre kaldığına işaret ederek, son ana kadar azimle çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Arabacıoğlu, bir buçuk aylık süre içerisinde kader birliği yaptığı ekip arkadaşlarına da "sonsuz" teşekkürlerini sundu.

“EKİBİMLE BİRLİKTE HALK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

DP olarak değişimin ve yeni bir yolun başlangıcını siyasetle geçmişte ilgili olmayan ve mesleklerinde kendilerini kanıtlamış, fark yaratmış bir ekiple yaptıklarını belirten Arabacıoğlu, ekibinin Lefkoşa’da yaşanan sorunların ortadan kalkması için duyarlı davranarak, ellerini taşın altına koyduğunu kaydetti.

Ekibiyle birlikte halk için yola çıktıklarını vurgulayan Arabacıoğlu, “7 Nisan’dan sonra bu 15 arkadaşımızın içerisinden muhakkak ki seçilmeyen olacak, ama biz kendi aramızda bir söz verdik. Bu bir seçim olayı değildir dedik. Bu bir birliktelik olayıdır. Biz 15’imiz 14 ay süreyle ordayız diye söz verdik ve bu sözü de 14 ay görev başında olduğumuz sürece tutacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında LTB’yi kendi ayakları üzerinde durduracak projelerini anlatan Arabacıoğlu, Lefkoşa’da ciddi sorunlar yaşandığına işaret etti.

Arabacıoğlu, LTB’de yaşanan esas sorunun yönetsel ve denetsel zaafiyetlerden kaynaklandığını ifade ederek, 7 yıllık sürede oluşan bu aksaklıkların sorumluluğunu DP olarak üzerlerine almadıklarına kaydetti.

Arabacıoğlu, kimsenin DP’yi Cemal Bulutoğluları’nı başkan gösterdi diye suçlamaya hakkı olmadığını da söyleyerek, “Cemal Bulutoğluları’nı aday gösterdiğimiz için sorumluluğumuz varsa biz o sorumluluğu almaya hazırız” diye konuştu.

DENKTAŞ: “ARABACIOĞLU VE EKİBİNİ SANDIKTAN 1. ÇIKARACAK OLAN SİZLERE TEŞEKKÜR EDERİM”

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, “pazar günü Arabacıoğlu ve ekibini sandıktan zaferle çıkaracak olan parti organlarının tümüne teşekkür ederim” dedi.

Serdar Denktaş, bir ekip ve takım ruhuyla, kol kola girerek yola çıkan Arabacıoğlu ve ekibine de teşekkür etti, başarılar diledi.

Lefkoşa halkına da teşekkür eden Denktaş şöyle konuştu:

“Bir teşekkür de Lefkoşalı’ya. Bu işin parti işi olmadığını bilerek, Lefkoşa’yı içinde bulunduğu acıdan kim kurtarabilir diye baktılar ve adres olarak Arabacıoğlu’nu gösterdiler. Döndüler baktılar kim bu ülkede, kim bu Lefkoşa’da bir yıllık bir sürede Lefkoşa’yı bataktan kurtaracak en kaliteli ekibi çıkarttı diye baktılar DP’nin ekibini gördüler. Ve rozetlerini ceplerine koydular, partileri kendilerinde ama oyları Arabacıoğlu’nda buluşsun diye yola çıkan bütün Lefkoşalılara teşekkürler.”

“LEFKOŞA HALKI ARABACIOĞLU VE EKİBİNDE BİRLEŞTİ”

Lefkoşa halkının Arabacıoğlu ve ekibinde birleşirken, birleşmeyen iki yerin olduğuna işaret eden Denktaş, “Birisi gelin bu bir yıllık seçim için aday göstermeyelim UBP bu bir yılı bitirsin dediğimizde hayır biz kavgamızı Lefkoşa Belediyesi’nde vereceğiz diyen CTP, diğeri DP kazanmasın da CTP kazansın diye yola çıkan İrsen Küçük ve arkadaşları. CTP’ye dedik ki Lefkoşa kavgayı kaldırmaz, Lefkoşa hoşgörü ihtiyacı içinde, Lefkoşa uzlaşı ihtiyacı içinde, Lefkoşa barış istiyor. Barış içerisinde çalışmak gerekiyor, yapmayalım bunu dediğimizde hayır biz kavgamızı orada veririz demişti. Bunlara UBPli’si, CTPli’si, TDPli’si ve Lefkoşalı’sı cevabını pazar günü verecek” şeklinde konuştu.

“14 AY İÇERİSİNDE LTB’Yİ KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURDURMAK”

DP’nin reklamlarında Lefkoşa seçimini siyaset maksatlı, geleceğe yönelik kullandığına dair yapılan söylemleri de değerlendiren Serdar Denktaş, şunları kaydetti:

“Lefkoşa seçimini kazanmak bizler için mesele değildir, bizim için mesele önümüzdeki 14 ay içerisinde LTB’yi kendi ayakları üstünde durdurmak, geleceği görür hale getirmek. İkiz kardeşlerden CTP diyor ki Lefkoşa’yı DP ve UBP batırdı. Aday göstermişiz Cemal Bulutoğluları’nı. Onun için sorumluymuşuz. Peki 2006 seçimlerinde DP’nin oyu yüzde 8-9 civarında. Merkezi hükümette CTP, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde CTP ve DP siyasete ilk defa giren birini aday çıkarttı ve kazandı. Eğer Lefkoşa’yı doğru dürüst yönetseydiler belediye onlarda kalırdı. Yönetmediler. Lefkoşa yine sorunlu durumdaydı. Yine borçluydu. Bugüne kadar onlar hep söylediler. Hep konuştular, hep suçladılar. Bize vız geldi tırıs gitti. Niye çünkü bizim başka bir meselemiz var. Lefkoşayı kurtarma meselemiz var. Lefkoşa belediye çalışanını refaha ulaştırma meselemiz var.”

“KATKILARINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM”

“Hoşgörü ve Dayanışma” gecesini bu süre içerisinde yapılan çalışmalara katkı koyanlara teşekkür etmek ve “Hade son bir hissa” demek için düzenlediklerini de sözlerine ekleyen Denktaş, “Bu kalan kısa sürede gerekirse hiç uyumadan İrsen Küçük ile arkadaşları ve ikizi CTP takımının Lefkoşa Türk Belediyesi üzerinde oynamaya çalıştıkları oyunu, aman DP kazanmasın diye yaptıkları dalaveraları, yaptıkları kirli oyunları, başkasını suçlarken kendilerinin yaptıklarını ifşa edenleri durdurmak için yepyeni bir Lefkoşa’ya günaydın demek için pazartesine kadar bütün gücümüzle hep birlikte çalışacağız” dedi.

“LEFKOŞA HALKI OYUNU ARABACIOĞLU VE EKİBİNE VERECEK”

Lefkoşa’yı gerçekten seven, Lefkoşa’yı gerçekten her türlü partisel inancın ötesinde tutan, Lefkoşa kurtulsun Lefkoşalı kurtulsun diyen herkesin pazar sabahtan itibaren sandıklara giderek, oyunu DP’nin gösterdiği adaya Arabacıoğlu ve ekibine vereceğini kaydetti.

LEFKOŞA PANAYIRI...

Cumartesi özlenen Lefkoşa’yı yeniden canlandırmak için düzenleyecekleri Panayır hakkında geceye katılanlara bilgi de veren Denktaş, “Kıbrıs’ta artık farklı bir yaklaşım sergileyeceğiz. Avrupalı gibi, çağdaş ülkeliler gibi hareket edeceğiz. Lefkoşa’nın gelenekselleşecek olan bir panayırla, kültürümüzü hatırlatan, genç nesillere, bu ülkeye vatanım diyen insanlara eskiyi hatırlatacağız” dedi.

Lefkoşalı’nın pazar akşamı kurtulacağını savunarak, pazar saat 06.00'dan itibaren buluşmaya başlayacaklarını kaydeden Denktaş, seçimi Lefkoşa İlçe Merkezi’nde takip edeceklerini söyledi.

ATATÜRK MEYDANI’NDA KUTLAMA...

DP Genel Merkezi’nin pazar günü kapalı olacağını da belirten Serdar Denktaş, akşam üzeri sandıklar kapandığı andan itibaren de Coşkuner Beer Garden’da sonuçları izleyeceklerini söyledi.

Serdar Denktaş son olarak şunları kaydetti:

“Burada toparlanmaya başlayacağız. Bayraklarımızı burada elimize alacağız. Kutlamak için Türk bayraklarıyla, KKTC bayrakları ve DP flamalarıyla buradan yedi buçuk-sekiz gibi Atatürk Meydanı’na doğru yürüyüşe geçeceğiz. Hayırlısı olsun. Hade son bir hissa daha.”

BENGÜ ŞONYA: “SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

DP Genel Sekreteri Bengü Şonya ise gecede yaptığı konuşmasında, DP’ye ve dürüstlüğe gönül verenleri burada görmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek, geceye katılanlara teşekkür etti.

KEMAL ÖZTÜRK: “SİZLERİN YARDIMIYLA, ELBİRLİĞİ VE GÜÇ BİRLİĞİ İLE LEFKOŞA’YI KURTARMAYA GELİYORUZ”

DP Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Öztürk de konuşmasında, doğru dürüst bir ekiple Lefkoşa’nın yönetimine talip olduklarını belirtti. Öztürk, “Sizlerin yardımıyla, elbirliği ve güç birliği ile Lefkoşa’yı kurtarmaya geliyoruz” dedi (tak)

Bu haber toplam 1234 defa okunmuştur