1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Denktaş'a TAM YETKİ
Denktaşa TAM YETKİ

Denktaş'a TAM YETKİ

DP Genişletilmiş Merkez Yönetim Kurulu, oybirliğiyle muhalif 8 milletvekilinin DP’ye katılımı için bir heyet oluşturma ve bu heyetin muhalif 8 milletvekiliyle yapacağı temaslar sonucunda ortaya çıkacak ilkeleri yeniden MYK’ya getirme kararı aldı.

A+A-

DP GENİŞLETİLMİŞ MYK TOPLANDI

Demokrat Parti (DP) Genişletilmiş Merkez Yönetim Kurulu (MYK) bu akşam toplandı.
Yaklaşık 4 saat süren toplantının gündeminde muhalif 8 milletvekili vardı.
DP Genişletilmiş Merkez Yönetim Kurulu, oybirliğiyle muhalif 8 milletvekilinin DP’ye katılımı için bir heyet oluşturma ve bu heyetin muhalif 8 milletvekiliyle yapacağı temaslar sonucunda ortaya çıkacak ilkeleri yeniden MYK’ya getirme kararı aldı.
Toplantının ardından basına açıklamalarda bulunan Serdar Denktaş, MYK’nın toplanma nedenlerini anlatara şunları kaydetti:
“Muhalif 8 milletvekili ile ilgili yapılmış bir toplantı gerçekleştirdik. MYK olayı çeşitli yönleriyle ele aldı. MYK, bu arkadaşlarımızın katılımı için bir heyet oluşturma ve heyetin temasları sonucunda ortaya çıkacak ilkeleri yeniden MYK’ya getirme açısından bana yetki verdi. Genel Başkan olarak bu yetkiye dayanarak Dr. Arabacıoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Hüda Hüdaverdi, Genel Başkan Yardımcısı Serhat Kotak bu görevi yürütmek üzere görevlendirilmiştir. Hukuki anlamda parti adının ekine Ulusal Güçler eklemesiyle milletvekilleri dışında KKTC’nin iyi yönetilmesi, iç ve dış konularda söz hakkımızın olması, DP olarak yıllardan beridir ortaya koyduğumuz ana programın hayata geçirilmesi için partimizin 28 Temmuz seçimlerinden 1. Parti olarak çıkması, birlikte hareket edeceğimiz ve seçimlerde bize rakip olarak çalışacak olan diğer partilere de oy verecek insanımızın ortak geleceğini iyileştirmek adına güçlü bir hükümet oluşturmamız ana hedef olarak Merkez Yönetim Kurulu’muzca yinelenmiştir. Bu yolda benzer düşünceler içerisinde olan tüm kurumlarla işbirliği içerisinde yürümeye devam edeceğiz.”

SERDAR DENKTAŞ: “HEP BİRLİKTE, TÜM ARKADAŞLAR UYUM GÖSTEREREK ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATMIŞ BULUNUYORUZ”
Basının sorularını da yanıtlayan Serdar Denktaş, “Parti içinde karşı çıkanlar oldu mu?” sorusu üzerine şöyle konuştu:
“Tabi ki karşı çıkanlar oldu. Ama günün sonunda çıkan karara hep birlikte, tüm arkadaşlar uyum göstererek çalışmaları başlatmış bulunuyoruz. Değişik düşüncelerin de masaya gelmesi ve bunların detaylı bir şekilde tartışılması alınan kararın sağlıklı hayata geçirilmesi açısından önemliydi. Tüm bu arkadaşların düşünce ve yaklaşımlarının da karşılanacağı, cevap bulacağı bir yöntemle görüşmeleri bu akşamdan başlatıyoruz. En kısa zamanda gerçekten çalışacak, seçim sonrasında kopma yaşatmayacak bir konsept ortaya çıkarılacaktır. 8 milletvekili arkadaşımızın da yaklaşımı bu anlamda son derece olumludur. Şimdi iki tarafın arasındaki düşüncelerini birleştirilerek ileriye birlikte yürüyüşü başlayacağız. Hayırlı olsun.”

FARKLI PARTİLERİN DE KATILMASI...
“Farklı partilerin de katılması olası mı?” şeklindeki soruya ise Denktaş şu yanıtı verdi:
“O da bir arkadaşımız tarafından gündeme getirildi. Şu anda öyle bir talep olmadığı için bu konuda bir karar üretmedik. Böylesi bir talep gelirse elbette o da ayrıca değerlendirilir.”

Bu haber toplam 1446 defa okunmuştur