1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Denktaş: “Beklediğimiz bir sonuç değildi”
Denktaş: “Beklediğimiz bir sonuç değildi”

Denktaş: “Beklediğimiz bir sonuç değildi”

Denktaş, Lefkoşa Türk Belediyesi seçiminin kendisi için beklenmedik bir şekilde sonuçlandığını söyledi.

A+A-


Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Lefkoşa Türk Belediyesi seçiminin kendisi için beklenmedik bir şekilde sonuçlandığını söyledi.
DP LTB Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu’nun seçim çalışmalarını başarılı bir şekilde yürüttüğünü söyleyen Denktaş, “Bize yaşattığı heyecan için kendisine çok çok teşekkür ederim” dedi.
Lefkoşa halkının yüzde 42’sinin sandığa gitmediğini belirten Denktaş, bunun önemli bir mesaj olduğunu, ilerleyen günlerde parti kurumlarında bunun tartışılacağını kaydetti.


“SİYASETE YENİ İSİMLER KAZANDIRDIK”

Denktaş, DP’den LTB belediye meclis üyesi adayı olan 15 kişiyi Kıbrıs Türk siyasetine kazandırmış olmaktan dolayı mutluluk ve gurur duyduklarını kaydetti.
Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı İrsen Küçük’ü eleştiren Denktaş, “Lefkoşa’da sağduyunun mağlubiyetini hazırlamış olan ve ikinci gelerek bizi geçmiş olmaktan mutlu olan İrsen Küçük’ü kutlamak isterim” dedi.
Denktaş, seçim sonrasında Lefkoşa’nın hayrı için atılacak her adıma katkı koymaya hazır olduklarını söyledi.
DP’nin LTB Başkan adayı olan Arabacıoğlu ve ekibinin seçim boyunca çok iyi çalıştığını söyleyen Serdar Denktaş, sonucun beklediği bir sonuç olmadığını kaydetti.
Lefkoşalıların yüzde 42’sinin seçime katılmadığını belirten Denktaş, bunun önemli bir mesaj olduğunu ifade etti. Denktaş, parti kurumlarının ilk toplantısında neden yüzde 22 oranında oy aldıklarını değil, Lefkoşa halkının yüzde 42’sinin neden sandığa gitmediğini tartışacaklarını vurguladı.
Arabacıoğlu’na teşekkür eden Denktaş, sonuçları ayrıntılı olarak irdeleyeceklerini belirtti. Denktaş, “İki gün öncesine kadar birinci giden Arabacıoğlu’na bize yaşattığı heyecan için teşekkür ederim” dedi.
Denktaş, ayrıca, LTB Başkanı seçimini kazanan Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) adayı Kadri Fellahoğlu’na görevinde başarılar diledi.
(tak)

Bu haber toplam 1530 defa okunmuştur