1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CTP’li Gençler, İskele yönetimini belirledi
CTP’li Gençler, İskele yönetimini belirledi

CTP’li Gençler, İskele yönetimini belirledi

Emeği ve alın teri ile Karpaz’ın her köşesinden gelen genç yoldaşlarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Solyalı, her türlü ötekileştirmeyi en çok içinde yaşayan bir bölge olduğunun altını çizdi.

A+A-


14. Olağan CTP Gençlik Örgütü İskele İlçe Kongresi önceki gece gerçekleştirildi. İlçe Başkanlığı’na oybirliği ile Rasiha Mülazim getirildi. İskele İlçe Binası’nda gerçekleştirilen kongrede yeni dönemde görev alacak olan yönetim kurulu üyeleri de belirlendi. Açılışın ardından demokrasi şehitleri anısına bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirilerek kongre divanın oluşturulmasıyla devam etti.

SENNAROĞLU:  ÜLKE YANGIN YERİ
CTP İskele İlçe Başkanı ve milletvekili Önder Sennaroğlu kongreye hitaben yaptığı konuşmasında gençlerin heyecanından dolayı büyük bir mutluluk içerisinde olduğunu dile getirdi. Bir süredir tüzük gereği İskele İlçesi’ne bağlı ocaklarda kongreleri yaptıklarını ve gençlik kongresinin yapılmasıyla birlikte 14 Mayıs’ta yapılacak olan İlçe kongresine hazır olacaklarını ifade eden Sennaroğlu yaşanan sürecin tüm partililere hayırlı olmasını diledi. Her sektörde sıkıntıların artarak devam ettiğine dikkat çeken Sennaroğlu, özellikle de UBP’nin tek başına iktidar olduğu dönemden itibaren ülkenin her yerinin yangın yerine döndüğünü vurguladı.
Bu dönemde UBP’nin yönetim anlayışı nedeniyle sosyal adaletten, hak ve hukuktan bahsetmenin her geçen gün daha da zorlaştığına dikkat çeken Sennaroğlu, halkın bu yüzden her geçen gün CTP’ye olan talebinin arttığını anlattı. Bu durumun gözle görülür bir gerçek olduğuna işaret eden Sennaroğlu, bu talebin en bariz örneğinin LTB ara seçimlerinden çıkan sonuç olduğunu belirtti.

SOLYALI: KAVGA İSKELE’DE BAŞLAMALI
CTP İskele İlçe Başkanı Önder Sennaroğlu’nun konuşmasının ardından CTP Gençlik Örgütü Başkanı Ürün Solyalı gençlik kongresine hitap etti. Emeği ve alın teri ile Karpaz’ın her köşesinden gelen genç yoldaşlarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Solyalı, her türlü ötekileştirmeyi en çok içinde yaşayan bir bölge olduğunun altını çizdi. 14. İskele Kongresi’ni gerçekleştirirken birçok arkadaşının iş ve ekmek parası ile tehdit edildiğini dile getiren Solyalı, bugünkü yönetim anlayışının ülkedeki tüm gençleri evlerine ekmek götürme kavgasında çok zor koşullar dayattığını ifade etti. UBP’nin bu yönetim anlayışını önce bu bölge sonra da ülke üzerinden kurtaracak olan lokomotif gücün gençler olduğuna işaret eden Solyalı, bu kavganın ilk kıvılcımının bu bölgeden atılacağına olan inancını belirtti.


YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ
Konuşmaların ardından faaliyet raporu Ahmet Sennaroğlu tarafından okunarak kongrenin onayına sunuldu. Faaliyet raporunun onaylanmasının ardından yeni dönem İlçe başkanlığı ve yönetim kurulu üyelerinin seçimi yapıldı. Kongrede ilçe başkanlığı için tek müracaatta bulunan Rasiha Mülazim oybirliği ile İlçe Başkanlığı’na seçilirken Yönetim Kurulu Sekreterliğine İlke İlktaç, Örgüt Sekreterliğine Raif Zahteroğluları, Sosyal Aktiviteler Sekreterliğine Ahmer Sennaroğlu, Dış İlişkiler Sekreterliğine Abdülselam Tanışman, Eğitim Sekreterliğine Murat Bağator,  Mali İşler Sekreterliğine Arif Osum, Faal Üyeliğe de Ali Taşkıranlar oy birliği ile seçildi.

Bu haber toplam 1431 defa okunmuştur