CTPDEN PETROL GREVİNE DESTEK

CTP'DEN 'PETROL GREVİ'NE DESTEK

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, bir heyetle birlikte Kıbrıs Türk Petrolleri’nin Kalecik’teki dolum tesislerini ziyaret etti

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, bir heyetle birlikte Kıbrıs Türk Petrolleri’nin Kalecik’teki dolum tesislerini ziyaret ederek, Kıbrıs Türk Petrol İşçileri Sendikası (Petrol-İş)’in grevine destek belirtti.

 

Merkez Yönetim Kurulu Örgütlenme Sekreteri Ahmet Barçın ve İskele Milletvekili Önder Sennaroğlu’yla birlikte grev yerine gelen Yorgancıoğlu burada yaptığı açıklamada, “her geçen gün UBP’nin bir beceriksizliğine daha tanık olduklarını” belirterek, KTHY, Saray Otel ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin üniversite öncesi eğitim kurumlarının sonuçlarının ortada olduğunu, bu durumun işsizlik ve yaşam koşullarının kötüye gitmesini getirdiğini kaydetti.

 

Yorgancıoğlu, UBP’nin insanların yaşamlarıyla ilgili kaygı taşımadan ülkeyi yıkıp döktüğünü,kendi iktidarını uzatmak için ülkenin değerlerini gözü kapalı satmaya çalıştığını söyledi.

 

“Böyle bir anlayışla ülkeyi yönetmek ve ileriye taşımak mümkün değildir” diyen Yorgancıoğlu, Kıbrıs Türk Petrolleri çalışanlarının bu sonucu hak etmediğini söyledi.

 

Yorgancıoğlu, KTHY çalışanlarının bir yılı aşkın süredir mağduriyetlerinin giderilmemiş olması ve hükümetin bu konuda adım atmamış olmasının, Kıbrıs Türk Petrolleri çalışanlarının direnişinin ne kadar haklı olduğunu gösterdiğini söyledi.

 

Hükümetin herhangi bir uzlaşma aramadan “ben yaptım oldu” mantığıyla hareket ettiğini söyleyen Yorgancıoğlu, hükümetin Kıbrıs Türk Petrolleri çalışanlarının gelecekteki risklerini de gözeterek, kararından vazgeçmesi gerektiğini kaydetti.

 

Yorgancıoğlu, ülkenin geleceğiyle ilgili karar alınırken, muhalefet ve çalışanlar dahil bütün toplumsal tarafların düşüncelerinin değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

 

Yorgancıoğlu, ülkenin değerlerini bir bir elden çıkararak, ülkeyi kurtaracağını sanmanın doğru bir yaklaşım olmadığını, hükümetin bu düşüncesinden bir an önce vazgeçmesi gerektiğini kaydetti.

 

Yorgancıoğlu, ülkenin gelirlerini artırmak gerekiyorsa bunu ekonominin gelirlerini artırarak yapılması gerektiğini, kar eden bir kuruluşun elden çıkarılmasının mantığının ne olduğunu kimsenin izah edemeyeceğini belirtti.

 

Yorgancıoğlu, Kıbrıs Türk Petrolleri çalışanlarının yanlarında olduklarını da sözlerine ekledi.

 

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev-İş) Genel Sekteri Hasan Felek de ziyaretleri ve destekleri nedeniyle CTP heyetine teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 784 defa okunmuştur