1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. Cinematheque’ten Sezon Finali…  
Cinematheque’ten Sezon Finali…   

Cinematheque’ten Sezon Finali…  

Cinematheque yaz aylarına girerken sezon finalini “A Good Year” ile yaptı.

A+A-

Cinematheque 2 Mayıs Salı Gecesi gerçekleştirdiği sezon finalinde, film gösterim gelirini Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağlı Miray Özel Eğitim Merkezi’ne  bağışladı.

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit, Miray Özel Eğitim Merkezi’yle ilgili yaptığı açıklamada, “Özel eğitim gereksinimi duyan çocuklarımıza hizmet vermek ve onların daha sosyal olmalarını sağlayabilmek için, Girne Zeytinlik bölgesinde bulunan ‘Miray Özel Eğitim Merkezi’ni dernek bünyemize bu yıl katmış bulunmaktayız. Miray Özel Eğitim Merkezi özel çocuklarımıza sunmuş olduğu hizmet kalitesinden ödün vermeden daha iyi bir eğitim sunmak, faaliyetlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak adına maddi ve manevi her türlü desteğe ihtiyaç duymaktadır. Cinematheque’in çağrımıza cevap vererek bize bu desteği sağlaması bizim için çok anlamlıdır” diyerek Cinematheque kurucularına ve geceye destek veren sinemaseverlere teşekkür etti.

Cinematheque kurucularından Işın Ramadan Cemil ve Fatma Özok, bu yılın sezon final filmi olarak  yönetmenliğini Ritley Scott’un yaptığı, başrollerinde Rusell Crowe’un oynadığı “A Good Year’’ filminin gösterim gelirinin özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklara yapılmasından memnun olduklarını belirttiler.. Yaz dönemi için film gösterimlerine ara veren Cinematheque, yeni dönemde yine halkımızın duyarlılığıyla ve bu misyonla yola devam edeceklerini açıkladılar.

 

 

 

Bu haber toplam 2305 defa okunmuştur