1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Büyükkonuk 15. Geleneksel Eko Günü 12 Ekim’de
Büyükkonuk 15. Geleneksel Eko Günü 12 Ekim’de

Büyükkonuk 15. Geleneksel Eko Günü 12 Ekim’de

“Geçmişin son noktası, Büyükkonuk buluşma noktası”

A+A-

Büyükkonuk Belediyesi tarafından düzenlenen ve Telsim ana sponsorluğunda yapılacak 15. Uluslararası Eko Günü 12 Ekim Pazar günü gerçekleşiyor.

Büyükkonuk Eko Turizm Derneği işbirliğinde gerçekleşecek etkinlikte Kıbrıs kültürünü yansıtan yöresel lezzetler ve çeşitli dallardaki aktiviteler yer alacak.
Önce Kadın Projesi’nde yer alan kadınlar da ürünlerini eko gününde satışa sunacak. “Geçmişin son noktası, Büyükkonuk buluşma noktası” sloganıyla gerçekleşecek etkinlik, keman, flüt, kaval, zurna gibi müzik aletlerinin çalınacağı dinleti ve “Karpaz Kızları”nın halk dansları gösterisiyle başlayacak. Etkinlikte, konuşmalar yapılıp, eko gün özel ödülleri verilecek.

Eko-Gün’de ayrıca şu etkinlikler gerçekleştirilecek:
“Karadeniz Kültür Derneği Büyük Kızlar Halk Dansları Ekibinin gösterisi, Folk Der halk dansları gösterileri, “Bareyalar” müzik gurubu konseri, Gazimağusa Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, kaval dinletisi ve Tokat Halkoyunları Ekibi gösterisi, Emir Gül-Hasan Balcıoğlu konseri, “Sol Anahtarı” müzik gurubu konseri, Mağusa Halk Dansları Ekibi gösterisi, “Zirve” müzik gurubu konseri ve “Karpaz Kızları”nın kapanış dansı.”

Bu haber toplam 1704 defa okunmuştur