1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BKP, seçime BKP-TVG ile gidiyor
BKP, seçime BKP-TVG ile gidiyor

BKP, seçime BKP-TVG ile gidiyor

İzcan, “Bizler kavganın hükümet etme kavgası olmadığının söylüyoruz. Hedef toplumumuzu yok oluşa sürükleyen bu ceberut rejimi yıkmaktır”

A+A-

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Sekreteri İzzet İzcan, ülkede seçim sürecine girildiğini, partisinin de “düzeni değiştirmek, toplumun iradesini ve varlığını korumak, demokratik, çağdaş bir düzen oluşturmak ve barış tesis etmek için mücadelede yer alacağını” söyledi.
BKP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, İzcan katıldığı bir televizyon programında gündemdeki konuları değerlendirdi.

İzcan, 28 Temmuz’da yapılacak seçimin şaibeli olduğunu iddia ederek, yaşanan süreçte yasadışı vatandaşlık dağıtımı, arsa dağıtımı ve istihdamların gerçekleştiğini, bunun da Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) yönetiminin Ulusal Birlik Partisi’nden (UBP) yana tavır sergilemesinin sonucu olduğunu ileri sürdü. İzcan, BKP’nin esas kavgasının Kıbrıs Türk toplumunun varlığını, kimliğini ve iradesini yok eden rejime karşı olduğunu söyledi.
İzcan, “BKP’nin seçim sürecinde yer alarak kavgayı her platformda vermeye devam edeceğini, ilerici sol kesimlerle de işbirliği içinde mücadeleyi yükseltip vatana sahip çıkacaklarını” kaydetti.

BKP Toplumsal Varoluş Güçleri’nin bu amaç doğrultusunda oluşturulduğunu belirten İzcan, “Bizler kavganın hükümet etme kavgası olmadığının söylüyoruz. Bizim kavgamız yurdumuzun barışa ulaşacağı, toplumumuzun kendi kendini yöneteceği, siyasi erki elinde bulundurduğu, kimlik ve kültürünü koruduğu bir geleceği inşa ederek, toplumumuzu yok oluşa sürükleyen bu ceberut rejimi yıkmaktır” dedi.
(tak)

Bu haber toplam 2047 defa okunmuştur