1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başkan yeniden Soyer
Başkan yeniden Soyer

Başkan yeniden Soyer

Soyer, CTP’nin halkın refahını, adaletini sağlamak ve güzel bir gelecek yaratmak için kurulduğunu ve büyük bir mücadele ile bugünlere geldiğini dile getirdi.

A+A-


CTP Kadın Örgütü 9. Mağusa İlçe Kongresi geniş bir katılımla dün akşam gerçekleştirildi. Dudu Soyer oybirliği ile yeniden başkan seçildi. İlçe yönetim kurulu üyelerinin de belirlendiği Kongre’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yeşim Nalbantoğlu tüm katılımcıları demokrasi şehitleri anısına bir dakikalık saygı duruşuna davet etti. Saygı duruşunun ardından CTP Kadın Örgütü Mağusa İlçesi’nin faaliyetlerini içeren kısa bir film gösterimi yapıldıktan sonra Divanın oluşumuna geçildi ve divan başkanlığına Birsen Altıok getirildi.

SOYER: KADINSIZ MÜCADELE BAŞARIYA ULAŞMAZ
Kongreye hitaben konuşan CTP Kadın Örgütü Mağusa İlçe Başkanı Dudu Soyer, CTP’nin halkın refahını, adaletini sağlamak ve güzel bir gelecek yaratmak için kurulduğunu ve büyük bir mücadele ile bugünlere geldiğini dile getirdi. Kadın Örgütü’nün bu mücadele içerisinde 1993 yılından itibaren yer aldığına işaret eden Soyer, kadın erkek eşitliği çerçevesinde partinin karar alma organlarına kadınların daha etkin yer alması ve daha etkin söz sahibi olması için o tarihten itibaren çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti. Kadınların yer alamadığı hiçbir mücadelenin başarıyla ulaşamayacağına vurgu yapan Soyer, bu fikrin çok uzun bir süreden beridir günümüze kadar geldiğini bunun en son örneğini de LTB Ara Seçimlerinde görüldüğünü söyledi.

GULLE: UBP DÖNEMİNDE HALK FAKİRLEŞTİ!
CTP-BG Mağusa İlçe Başkanı Ali Gulle de kongrede yaptığı konuşmada Dudu Soyer’in konuşmasına atıfta bulunarak kadınlar olmadan ne demokrasi ne de ülkede bir gelişme olacağını söyleyerek 2009 yılında halka tozpembe bir tablo sunan UBP’nin iktidara geldiğini fakat dört yıllık hükümet döneminde halkı geriye götürdüğünü ifade etti. UBP Hükümeti döneminde halkın fakirleştiğini, alım gücünün yarı yarıya azaldığına işaret eden Gulle, halkın CTP dönemdeki hayatını mumla arar olduğunu belirtti.


SORAKIN: CTP TOPLUMU İLERİ TAŞIMAK İÇİN KURULDU
CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın da kongreye hitaben yaptığı konuşmada böylesi coşkulu bir kongrede bulunmaktan dolayı büyük bir gurur yaşadığını ifade etti. CTP’nin kurulduğu günden beri büyüyen gelişen ve topluma öncü olan bir parti durumunda olduğuna dikkat çeken Sorakın, bu süreci daha iyi şekillendirmek adına kongreler gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Partinin başlıca görevi insanı merkeze alan politikalarla Kıbrıs Sorunu’ndan, ekonomiye, eğitimden sağlığa ve kültürel alanlarda politikalar üretmek olduğuna değinen Sorakın, Kıbrıs Türk toplumunun daha da ileriye taşınması için çalışmaların yürütüldüğü bir parti olduğunu ifade etti.


YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ
Konuşmaların ardından CTP Kadın Örgütü Mağusa İlçe Başkanlığı’na tek aday olan Dudu Soyer kongre tarafından oybirliği ile yeniden bu göreve seçilirken yeni dönem yönetim kurulu üyeliklerine de oybirliği ile Alev Albayarak, Leyla Ulubatlı, Nevin Fenercioğlu, Nilgün Dal, Sıdıka Özdoğan ve Yeşim Nalbantoğlu seçildi.

Bu haber toplam 1516 defa okunmuştur