1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başkan Vehit Nekipzade
Başkan Vehit Nekipzade

Başkan Vehit Nekipzade

Yorgancıoğlu, UBP’nin en kısa sürede iktidardan gitmediği takdirde tüm ülkenin akıbetinin Lefkoşa Belediyesi’nin akıbetine uğrayacağının altını çizdi.

A+A-


CTP Lefke Bucak Kongresi, dün akşam CTP Lefke Bucak binasında gerçekleşti. CTP Lefke Bucak Kongresinde CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’nun yanı sıra CTP Güzelyurt Milletvekilleri Fatma Ekenoğlu ile Mehmet Çağlar da hazır bulundu. Saat 19.30’da başlayan kongrenin açılışının ardından Kongreyi yönetecek Divan Başkanlığı seçimi yapıldı.  Divan Başkanlığına CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan seçilirken, Divan sekreterliklerine de Çetin Vatansever ile Bülent Erzeybek getirildi. 

YORGANCIOĞLU: UBP GİTMEZSE ÜLKE LEFKOŞA BELEDİYESİ’NE DÖNECEK!

Divan Başkanlığının oluşturulmasının ardından Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu kongreye hitap etti. Yorgancıoğlu, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik, sosyal ve siyasal sorunlara ilişkin gelişmeleri değerlendirdiği konuşmasında, bugünkü durumun sürdürülemez olduğunu, UBP’nin ülkeyi yönetemediğini vurguladı. UBP’nin ülkeyi yönetmek, sorunları çözmek gibi bir derdinin de zaten olmadığını belirten Yorgancıoğlu, UBP’nin en kısa sürede iktidardan gitmediği takdirde tüm ülkenin akıbetinin Lefkoşa Belediyesi’nin akıbetine uğrayacağının altını çizdi.

NEKİPZADE: LEFKE’NİN SORUNLARI DAHA DA AĞIRLAŞTI

Lefke Bucak Örgütü Başkanı Vehit Nekipzade ise yaptığı konuşmada, Lefke’nin sorunlarının her geçen gün daha da ağırlaştığına dikkat çekti ve UBP iktidarından hiçbir beklentilerinin kalmadığını belirterek, hem yerel yönetimden, hem de hükümetten UBP’nin gitmesi gerektiğinin altını çizdi.

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

Kongrede gerçekleştirilen seçimler sonucunda Avukat Vehit Nekipzade Bucak Başkanı olarak yeniden seçilirken; Bucak Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Bülent Erzeybek, Tuncay Sarıyer, Ali Uskuri, Kazım Olgu, Uğur Solyalı, Aziz Kaya, Birsen Hacımulla, Çetin Vatansever.

Bu haber toplam 1652 defa okunmuştur