1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Baraka seçim sonuçlarını değerlendirdi
Baraka seçim sonuçlarını değerlendirdi

Baraka seçim sonuçlarını değerlendirdi

" Baraka Kültür Merkezi olarak sol siyasal arenada ortaya çıkan bu tablonun; dayanışma kolektivite ve ortaklık ruhunu ön plana alan bir birliktelik ihtiyacına işaret ettiğini düşünüyoruz."

A+A-

Baraka Kültür Merkezi, Lefkoşa'daki belediye ara seçim sonuçlarını değirlendirdi.

Baraka'dan konu ile illgili açıklama şöyle:

 Baraka Kültür Merkezi olarak sol siyasal arenada ortaya çıkan bu tablonun; dayanışma kolektivite ve ortaklık ruhunu ön plana alan bir birliktelik ihtiyacına işaret ettiğini düşünüyoruz.

Seçim sonuçlarının bize yüklediği görev; solda uyum içinde çalışan bir tablo yaratarak seçime katılmayan %44 ve alternatifsizlik yüzünden ana akım sola yönelen binlerde heyecan yaratmak için çalışmak olduğunu vurguluyoruz. 
Baraka Kültür Merkezi seçim sonuçlarını değerlendirerek, bağımsız aday Merter Refikoğlu’nun resmi olarak 1153 oy, yani geçerli oyların %6.09’unu aldığını belirtti.
Baraka adına yazılı bir açıklama yapan Münür Rahvancıoğlu, ortaya çıkan bu tablonun ortaklık ruhunu ön plana çıkaran bir birliktelik ihtiyacına işaret ettiğini ifade ederek, “Zaten seçmenlerin%6'sına denk gelen 1153 oyun da Baraka olarak bizim oyumuz olmadığının; Ankara değil Lefkoşa diyen ve solda ayrılık değil birlik isteyen en ileri unsurların toplamı olduğunun bilincindeyiz” şeklinde konuştu.
Solda birlik ve yeni bir sol alternatif yaratılması için kolların sıvanması gerektiğini kaydeden Rahvancıoğlu şunları vurguladı: “Seçim sonuçlarının bize yüklediği görev; solda uyum içinde çalışan bir tablo yaratarak seçime katılmayan %44 ve alternatifsizlik yüzünden ana akım sola yönelen binlerde heyecan yaratmak için çalışmak olduğunu vurguluyoruz.”
Rahvancıoğlu bağımsız aday Refikoğlu’nun seçim süreci ve sonucu ile ilgili olarak şunları kaydetti: “Bilindiği gibi Lefkoşa Türk Belediyesi belediye meclis üyeliğine bağımsız bir aday ile katılarak "Ankara değil Lefkoşa" sloganını yükseltmiştik. Bu seçim aynı zamanda bizim için halkımızdan yükselen solun ortak adayı talebini sandığa yansıtmak fırsatını sundu. Bağımsız adayımız Merter Refikoğlu resmi sonuçlara göre 1153 oy alarak her iki mesajımızı da güçlü bir şekilde yansıtmıştır. Geçerli oylar üzerinden hesaplandığında seçmenlerin%6.09'unun Ankara karşıtı bir ortak aday istediğini söyleyebiliriz.”

Bu haber toplam 1399 defa okunmuştur