1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Baraka HAK-DER’i ziyaret etti
Baraka HAK-DER’i ziyaret etti

Baraka HAK-DER’i ziyaret etti

Merter Refikoğlu, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, halkın sesi olmak, insanların taleplerini belediye meclisine sunmak istiyoruz dedi.

A+A-

Baraka, LTB meclis üyesi adayı Merter Refikoğlu, dün Hamitköy Kültür ve Dayanışma Derneği, (HAK-DER) ziyaret etderek, Hamitköy’ün sorunlarını konuşup, seçimlerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.
Baraka LTB meclis üyesi adayı Merter Refikoğlu, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, halkın sesi olmak, insanların taleplerini belediye meclisine sunmak istiyoruz dedi.
Baraka aktivisti Besim Baysal ise, solda ortak bir adayın çıkması için çok uğraştıklarını ama günün sonunda kimsenin buna yanaşmadığını söyleyerek “Biz de başkan adayı çıkarıp solu bölmek istemedik. Fakat meclis üyeliğinde de halka ‘bu partileri cezalandırın, mührü kırın’ dedik” dedi. Meclis üyesi adayı çıkarmalarının bir başka sebebinin de, solun genelde TC’nin müdahalesinden bahsettiğini ama işin propaganda ve politikaya geldiğinde herkesin geri durduğunu, “Biz bunu dillendirip öne çıkarmak istiyoruz. Bugün Hamitköy’ün LTB’ye bağlanması sadece buradaki politikacıların kararı değil, TC’nin talimatlarıdır” dedi.  Baysal’ın ardından konuşan HAK-DER başkanı İsmail Çetinsoy, Baraka’nın bu girişimini çok olumlu bulduklarını, bu girişimin başarılı olduğu takdirde LTB meclisinde çok seslilik sağlayacağını belirtti. ‘Karma oylar çok önemlidir’ diyen Çetinsoy, bu oyların belediye meclisi içerisinde çok sesliliği sağlayacağını, farklı renklerin girmesiyle ortak çalışma kültürünün yakalanacağını ifade etti. Son bir yıl içerisinde, özellikle LTB’de yaşanan süreçle birlikte belediye meclislerinin öneminin ortaya çıktığını söyleyen Çetinsoy, “Mecliste kimlerin olduğunu bilmiyorduk, şu an Lefkoşalılar için bunu önemli olduğu ortaya çıktı” dedi. Hamitköy’deki ağıllar bölgesinin şu an çöplük durumunda olduğunu söyleyen Çetinsoy belediyenin bu çöpleri toplamadığını da belirtti. yd

Bu haber toplam 1289 defa okunmuştur