1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Baraka, gençlik tiyatrosu kuruyor
Baraka, gençlik tiyatrosu kuruyor

Baraka, gençlik tiyatrosu kuruyor

Baraka Kültür Merkezi tiyatro grubu bünyesinde, liseli gençlere yönelik bir gençlik tiyatrosu oluşturuyor.

A+A-

Baraka Kültür Merkezi tiyatro grubu bünyesinde, liseli gençlere yönelik bir gençlik tiyatrosu oluşturuyor. On yıldır çeşitli sahne ve sokak gösterileriyle seyircisiyle buluşan Baraka Tiyatro Ekibi, deneyimini gençlerle paylaşmak ve liseli gençlerin kendi sorunlarını kendi tarzlarıyla sahneye aktarmasını sağlamak amacıyla yeni bir ekip kuruyor.

Ses ve nefes eğitimi, yaratıcı doğaçlama, vücut kullanımı, mimik ve jest çalışmaları gibi temel tiyatro eğitimlerinin verileceği Baraka Gençlik Tiyatrosu, çalışmalarına 20 Eylül Cumartesi günü saat 17.00’de başlayacak. Her cumartesi aynı saatte başlayacak olan eğitim çalışmalarında Baraka müzik topluluğu Sol Anahtarı da gençlere şan ve ritm konusunda eğitim verecek. Derneğin tüm faaliyetleri gibi ücretsiz olarak gerçekleşecek olan eğitim programının ardından kolektif olarak üretilen oyun sahneye taşınacak.

Dernekten yapılan açıklamada, katılmak isteyen liseli gençlerin 20 Eylül Cumartesi günü saat 17.00’de, Ayvalı Sokak No.3 Kızılbaş-Lefkoşa adresindeki Baraka Kültür Merkezi lokaline gelmesi duyuruldu. Ayrıntılı bilgi için 0533 876 79 09 ve 0548 852 51 50 numaralı telefonlar aranabilir.

Bu haber toplam 1364 defa okunmuştur