1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arabacıoğlu özel eğitim merkezlerini ziyaret etti
Arabacıoğlu özel eğitim merkezlerini ziyaret etti

Arabacıoğlu özel eğitim merkezlerini ziyaret etti

Arabacıoğlu, seçilmeleri halinde 14 ay süresince özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların eğitim ve sosyal anlamda yaşadığı sıkıntıların çözümünde gayet hassas davranacaklarının sözünü verdi.

A+A-

Demokrat Parti (DP) LTB Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi ve Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek okulların sorunlarını yerinde tespit etti.


DP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, belediye meclis üyesi adaylarının eşlik ettiği ziyaretler sırasında, yetkililerden ve öğretmenlerden verilen hizmetler ve yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi alan Arabacıoğlu, seçilmeleri halinde 14 ay süresince özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların eğitim ve sosyal anlamda yaşadığı sıkıntıların çözümünde gayet hassas davranacaklarının sözünü verdi.

“FAZLA ARAÇLARI BU ÇOCUKLARIN ULAŞIMLARINDA KULLANACAĞIZ”

Özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların topluma kazandırılması ve yaşanılan sıkıntıların aşılması için ekibi ile birlikte üzerlerine düşen görevi severek yerine getireceğini kaydeden Arabacıoğlu, bu merkezlerde eğitim alan çocuklara yönelik projelerini anlattı.

Seçilmeleri durumunda, yeni dönemde merkezlerdeki çocukların daha iyi hizmet alabilmesi için yapacakları personel taramasının ardından burada çalışmaya uygun personeli merkezlerde görevlendireceklerini anlatan Arabacıoğlu, belediyede bulunan fazla araçların bazılarının bu çocukların sosyal gezilerinde veya okula ulaştırılmasında kullanılabileceğini belirtti.

Arabacıoğlu, ayrıca bu çocukların topluma kazandırılması anlamında sosyal tesislerin kurulması, ailelerin çocuklarını bırakabilecekleri içinde sorumlu olan kişilerin bulunduğu bakım evlerinin oluşturulacağı ciddi projeler geliştirdiklerini ve bunları en kısa zamanda uygulamaya geçireceklerini ifade etti.

Bu projeleri gerçekleştirirken her iki merkezle de işbirliği içerisinde olacaklarını ekleyen Arabacıoğlu, Lefkoşa’da modern sosyal belediyecilik kavramını hayata geçirmenin de hedefleri arasında olduğunu belirtti.

(tak)

Bu haber toplam 1343 defa okunmuştur