1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arabacıoğlu: “Otorite boşluğu aşılacak, çalışanlar motive edilecek”
Arabacıoğlu: “Otorite boşluğu aşılacak, çalışanlar motive edilecek”

Arabacıoğlu: “Otorite boşluğu aşılacak, çalışanlar motive edilecek”

Arabacıoğlu, Emekli Polisler Derneği’ni ziyaret ederek, Dernek Başkanı Öncel Üney ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüştü.

A+A-

 

Demokrat Parti (DP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu, Emekli Polisler Derneği’ni ziyaret ederek, Dernek Başkanı Öncel Üney ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüştü.

DP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre görüşmede, LTB’nin borçlarının nasıl yapılandırılabileceği hakkında görüş alışverişinde bulunuldu, Arabacıoğlu dernek yetkililerinin sorularını yanıtladı.

Arabacıoğlu, başkan seçilmesi halinde 8 Nisan’dan itibaren LTB’de var olan otorite boşluğunu aşarak, çalışanın motive edilmesini sağlayacağını, Lefkoşa halkının beklediği hizmeti alabileceği bir ortam yaratacağını kaydetti.

LTB’nin borç ve faiz yükünden kurtulmasının iyi bir mali yönetimden geçtiğini belirten Arabacıoğlu, “Borçları yeniden ele alarak yapılandıracak ve süreye yayacağız” dedi.

Arabacıoğlu, TC Ziraat Bankası olmak üzere, uygun faiz ve ödeme koşullarına sahip banka kredileri araştırarak, belediyenin içinde bulunduğu mali krizi aşacaklarını söyledi.

Tasarruf tedbirleri alacaklarını belirten Arabacıoğlu, “İşe gelmeden maaş alanların işine son verilecek. Emeklilik hakkı kazanmasına rağmen belediyenin durumundan dolayı mağdur olanlara emekli olma olanağı sağlanacak. Tahsili geciken belediye alacaklarının tahsilatının hızlandırılması konusunda gerekli tüm tedbir ve düzenlemeler yapılacak, vatandaşa gerekli ödeme kolaylığı sağlanacak” dedi.

(tak)

Bu haber toplam 1283 defa okunmuştur