1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arabacıoğlu, muhtarlarla bir araya geldi
Arabacıoğlu, muhtarlarla bir araya geldi

Arabacıoğlu, muhtarlarla bir araya geldi

Muhtarlarla tanışmak amacıyla düzenlenen yemeğe, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Genel Sekreter Bengü Şonya, Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Öztürk ve belediye meclis üyesi adayları da katıldı.

A+A-

Demokrat Parti’nin (DP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Belediye Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu, LTB hudutları içinde bulunan muhtarlarla yemekte bir araya geldi.

DP’den yapılan açıklamaya göre, muhtarlarla tanışmak amacıyla düzenlenen yemeğe, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Genel Sekreter Bengü Şonya, Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Öztürk ve belediye meclis üyesi adayları da katıldı.

ARABACIOĞLU: “MUHTARLAR, BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN BİR PARÇASI OLACAK…”

Arabacıoğlu yemekte yaptığı konuşmada, muhtarların bilgi ve tecrübelerine ihtiyaçları olduğunu belirterek, “Sizler bölgenizde halkla birebir temasta olan kişilersiniz. Sizlerin görüşleri bizler için çok değerli” dedi.

Arabacıoğlu, belediye meclis toplantılarına muhtarları da çağıracaklarını ifade etti.

Lefkoşa hudutları içinde bulunan 25 muhtarın belediye ve belediye sorunlarının çözümüne katkı koyacak çok konuları olduğuna inancını dile getiren Mustafa Arabacıoğlu, muhtarların belediye meclis üyelerinin bir parçası olacağını kaydetti.

LTB’nin ciddi boyutta mali sıkıntıda olduğuna işaret ederek, bu konuda yapacak çalışmaları hakkında konuşan LTB Başkan adayı Arabacıoğlu, daha sonra yönetsel yapılanmaya yönelik çalışmalarını anlattı.

Şeffaf olacaklarını, katılımcılığı sağlayacaklarını da kaydeden Arabacıoğlu, muhtarların da desteğiyle bu çıkmazı aşacaklarını ifade etti. Mustafa Arabacıoğlu, nüfus aktarımıyla ilgili muhtarlardan hassas olmalarını da istedi.

DENKTAŞ: “LTB BİR YILIN SONUNDA ÖNÜNÜ GÖRECEK”

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş da konuşmasında, çıktıkları yolun zorluğunun bilincinde olduklarını belirterek, nasıl bir çalışma ortamı düşündüklerini paylaşmak amacıyla muhtarlarla bir araya geldiklerini söyledi.

Arabacıoğlu ve ekibinin bir yılda başarılı olacağına inancını dile getiren Serdar Denktaş, “Arabacıoğlu ve ekibi LTB’yi birinci yılın sonunda, önünü gören bir belediye haline getirecektir. LTB düştüğü noktadan ayakları üzerinde duran bir noktaya gelecek, mali ve ekonomik yapı değişecek” dedi.

Denktaş, belediyede kurulacak sistemle bir kere daha aynı noktaya gelinmeyeceğini de belirtti.

Bu haber toplam 1209 defa okunmuştur