1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arabacıoğlu: “Lefkoşa’yı bir sanatçı merkezi haline dönüştüreceğiz”
Arabacıoğlu: “Lefkoşa’yı bir sanatçı merkezi haline dönüştüreceğiz”

Arabacıoğlu: “Lefkoşa’yı bir sanatçı merkezi haline dönüştüreceğiz”

Arabacıoğlu ve Belediye Meclis üyesi adayları,HASDER, FOGEM ve FOLK-DER'i ziyaret etti

A+A-

 

Demokrat Parti (DP) LTB Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu ve Belediye Meclis üyesi adayları Halk Sanatları Derneği (HASDER), Folklor ve Gençlik Merkezi (FOGEM) ve Lefkoşa Folklor Derneği’ni (FOLK-DER) ziyaret etti.

DP’den yapılan açıklamaya göre, ziyaretleri sırasında kültür ve sanata yönelik projeleri hakkında yetkililere ve öğrencilere bilgi veren Arabacıoğlu, Lefkoşa’nın kültür sanatın da başkenti olacağının sözünü verdi.

Lefkoşa’da kültür sanat etkinliklerini artıracaklarını, sosyal yaşamı geliştireceklerini ifade eden Mustafa Arabacıoğlu, sanatsal ve kültürel etkinliklerin uluslararası ses verecek boyuta yükseltilmesini sağlayacaklarını belirtti.

İnşaatı yarım kalan “Kültür Sarayı”nın sonuçlandırılacağını kaydeden Arabacıoğlu, kültürel ve sanatsal faaliyetler gösteren dernek ve merkezlerle her zaman işbirliği içerisinde olacaklarını ifade etti.

Mustafa Arabacıoğlu, “Kültür ve sanata elimizdeki tüm imkanları kullanarak ve bu maksatla uluslar arası destek de sağlayarak Lefkoşa’nın bir sanatçı merkezi haline gelmesini sağlayacağız” dedi.

(tak)

Bu haber toplam 1180 defa okunmuştur