1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arabacıoğlu, hakkındaki iddiaları yanıtladı
Arabacıoğlu, hakkındaki iddiaları yanıtladı

Arabacıoğlu, hakkındaki iddiaları yanıtladı

DP Başkan Adayı Mustafa Arabacıoğlu, yazılı açıklamayla kendisine yönelik bazı iddialara yanıt verdi.

A+A-

Demokrat Parti (DP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu, “halktan gördüğü  güven ve ilginin bazı çevreleri rahatsız ettiğini ve halkın kendisine yönelik algılamasının değiştirilmeye çalışıldığını”  kaydetti.

DP Başkan Adayı Mustafa Arabacıoğlu, yazılı açıklamayla kendisine yönelik bazı iddialara yanıt verdi.

Adaylığını açıkladığı günden itibaren  halkın gösterdiği güven ve destek için Lefkoşalılara teşekkür eden Arabacıoğlu “Seçim süreci boyunca halkımızdan gördüğüm güven ve ilgi bazı çevreleri rahatsız etmiş olacak ki, inanılmaz bir saldırı ile halkımızın şahsıma yönelik algılamasını değiştirme çabası içerisine girdiler “ dedi.

Arabacıoğlu şahsına yönelik saldırılara halkın büyük çoğunluğunun inanmamış olsa da , saldırılara açıklık getirmek istediğini ifade ederek şunları kaydetti:

“Gölet doldurduğum  ile ilgili olarak yapılan iddiaların ne olduğunu anlamış bile değilim. Bu iddiayı yapanlar şahsımın ilgili göletle nasıl bir alakası olduğunu anlatmaları gerekmektedir.

Kaçak inşaat ile ilgili iddia ise tamamıyla çarpıtmadan ibarettir. Bahse konu bölge 100 yılı aşkın bir süredir iskâna açıktır, çok uzun yıllardır aile büyüklerim orada yaşamaktadır  ve aileme ait bu arazinin tapu bazında parselasyonu uzun yıllar önce yapılmıştır.

Girne-Lefkoşa yolu yapımı esnasında 100 yıldan beridir var olan ilgili bölgeye  giriş yolumuz kapatılmış ve konu mahkemeye taşınmıştır. Mahkeme idareye bu yanlışlığı düzeltmesi için karar üretmiştir ve bu kararın gereği henüz yerine getirilmemiştir. Bölgedeki evlerimizde adımıza elektrik sayacı da mevcuttur. İskâna açık bu arazimizde kızımın yaptığı evin izinlerini ancak bu mahkeme kararı uygulandıktan sonra alabilirim. Bahse konu bölge Gönyeli Belediye hudutları dahilindedir”.

Her iki konuyu da  her koşulda yargıya taşıyacağı bildiren Arabacıoğlu,”ortaya koyduğu vizyon ve iddialarını eleştirmekte aciz kalan kesimlerin bu girişimlerini başarısız kılan Lefkoşa halkının vereceği onayla  başlayacağı yeni görev sürecinde  kendisine oy veren veya vermeyen her kesimle en iyi ilişki içinde olacağını” ifade etti.

(tak)

Bu haber toplam 1083 defa okunmuştur