1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arabacıoğlu: “Engellilere olan ilgi sözde değil özde olmalı”
Arabacıoğlu: “Engellilere olan ilgi sözde değil özde olmalı”

Arabacıoğlu: “Engellilere olan ilgi sözde değil özde olmalı”

Mustafa Arabacıoğlu ve belediye meclis üyesi adayları, bugün, Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu’nu ziyaret etti.

A+A-

Demokrat Parti (DP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu ve belediye meclis üyesi adayları, bugün, Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu’nu ziyaret ederek, federasyon başkanı Derviş Yücetürk ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.

DP’den yapılan açıklamaya göre, görüşmede Yücetürk, Arabacıoğlu’na federasyon olarak devlet ve hükümet yetkililerinden beklentilerini içeren 14 maddelik bir belge sundu.

LTB Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu ziyarette yaptığı konuşmasında, siyasetçi olmanın yanı sıra sağlıkçı olduğuna işaret ederek, bir sağlıkçı olarak engelli, yaşlı ve hanımlara duyduğu saygıyı dile getirdi.

Engellilere olan ilginin sözde değil özde olması gerektiğine vurgu yaparak, engellilere yönelik projelerini federasyon yetkilileri ile paylaşan Arabacıoğlu, “7 Nisan’dan itibaren engellilerin engellerini aşmak için federasyon ile ilişkileri sıklaştıracaklarını” kaydetti.

Kendisine sunulan 14 maddelik beklentiler listesinde belediyeyi ilgilendiren maddeleri yerine getirmek için çalışacaklarını ifade eden Mustafa Arabacıoğlu, özellikle yasal zorunluluk olan belediyenin toplamış olduğu emlak vergilerinin yüzde 15’ini engellilerin eğitimi için kullanacaklarını söyledi.

Engelli vatandaşların eğitimine önem vereceklerini kaydeden Arabacıoğlu, “ ‘Bütün ihtiyaçlarınızı bir anda yerine getireceğiz’ dersek yalan olur. En azından aşama aşama hayata geçireceğiz. Engelli vatandaşlarımıza hizmet sağlamak bizim görevimizdir” şeklinde konuştu. (tak)

Bu haber toplam 1173 defa okunmuştur