1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arabacıoğlu, “Belediye yönetimi sil baştan yeniden düzenlenecek”
Arabacıoğlu, “Belediye yönetimi sil baştan yeniden düzenlenecek”

Arabacıoğlu, “Belediye yönetimi sil baştan yeniden düzenlenecek”

DP LTB Başkan Adayı Mustafa Arabacıoğlu ve Belediye Meclis Üyesi Adayları KTÖS ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’ni ziyaret etti

A+A-

Demokrat Parti (DP) Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu ve belediye meclis üyesi adayları Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’ni ziyaret etti.

DP’den yapılan açıklamaya göre, ziyaretlerde KTÖS Başkanı Güven Varoğlu, Gazeteciler Birliği Başkanı Hüseyin Güven ile görüşen Arabacıoğlu ve ekibi, LTB’nin içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulması için hazırladıkları yol haritasını paylaştı.

Mustafa Arabacıoğlu ziyaretlerde yaptığı konuşmada Kıbrıs Türk halkının başkent Lefkoşa’da yaşananları hak etmediğini ifade etti ve mevcut siyasi yönetim şeklinin ve mentalitenin değişmesi gerektiği üzerinde durdu.

Bu değişimi başlatmak için LTB’ye talip olduklarını kaydeden Arabacıoğlu, “Ortada çok büyük bir sorun var. Ama Kıbrıs Türk halkı bu sorunu çözme becerisini gösterecektir. Kıbrıs Türk halkının istedikten sonra aşamayacağı engel yoktur. Biz de halkımızla el ele verip Lefkoşa’yı ülkemize yaraşır bir başkent haline getireceğiz” diye konuştu.

8 Nisan’dan itibaren LTB’deki olağanüstü durumu göz önünde bulundurarak, siyasi parti rozeti gözetmeksizin sorunların çözümü için hep birlikte çalışacaklarını kaydeden Arabacıoğlu, diğer partilerin belediye meclis üyelerinden bu konuda destek beklediklerini belirtti.

“SIKINTILARIN GİDERİLMESİ İÇİN KREDİ ŞART”

Lefkoşa halkının beklediği hizmeti alabileceği bir ortam yaratmak için öncelikli olarak çalışanların özlük hakları ile ilgili sıkıntıların giderilmesi gerektiğinin altını çizen Mustafa Arabacıoğlu, bu noktada alınacak kredinin önemine dikkati çekti.

Krediyi aldıkları zaman çalışanların ihtiyat sandığı ve sosyal sigortalarının ana parasını yatıracaklarını, gecikme zamlarını da bu konuda belediye kadar sorumlu olan İhtiyat Sandığı, Sosyal Sigortalar ve devletten talep edeceklerini söyledi.

Belediye şube amirlerine şimdiden 14 aylık vizyonlarını hazırlamaları çağrısında bulunduğunu da anımsatan Mustafa Arabacıoğlu, neden bunu talep ettiğini anlattı.

“BELEDİYE YÖNETİMİ SİL BAŞTAN DÜZENLENECEK”

Belediye yönetiminin sil baştan yeniden düzenleneceğine de işaret eden Arabacıoğlu, şöyle konuştu:

“Belediye birimlerini yeniden ele alarak ihtiyaç karşılama ve verimli hizmet esasında yeniden düzenleyeceğiz. Personel taraması yapacağız. Buradaki amaç personelin iş görme potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Personelin görev ve sorumlulukları yeniden tanımlanarak ilgili birimlere aktarılacaktır. Vatandaş belediye binasına girdiği andan itibaren tüm işlerini tek merkezden halledebilecek.”

“YATIRIMDAN ÇOK YAPILANMA”

14 aylık sürede yatırımdan çok yapılanmaya yönelik projeleri olduğunu ifade eden Mustafa Arabacıoğlu, “Halkın sağlığı bizim için çok önemli. Denetlemelerimiz artacak. Belediyenin sahip olduğu gayrimenkul ve menkulleri en verimli şekilde değerlendireceğiz. Yeni bir sağlık merkezi açacağız. Bunun yanında yaşlılara yönelik bakım hizmetinin kapsamını genişleteceğiz. Kültür ve sanata yönelik çalışmalarımız artarak sürecek” şeklinde konuştu.

Son olarak ekibine olan inancını ve güvenini dile getiren Arabacıoğlu, “Böyle bir ekiple çalışmaktan ve onlara abilik etmekten çok mutluyum” dedi.

(TAK)

Bu haber toplam 1272 defa okunmuştur