1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. Albank Near East Hayat ile Sigortacılıkta İş Birliği Başlattı
Albank Near East Hayat ile  Sigortacılıkta İş Birliği Başlattı

Albank Near East Hayat ile Sigortacılıkta İş Birliği Başlattı

Near East Hayat Albank İşbirliği bankacılık sigorta alanında geniş bir ürün yelpazesi ile tüketici önüne çıkacak.

A+A-

Hayat ve Sağlık Sigortacılığı alanında KKTC’nin ilk yerel  şirketi olan Near East Hayat  Albank ile acentelik sözleşmesi imzalayarak güçlü bir iş ortağı kazandı.

Near East Hayat Albank İşbirliği bankacılık sigorta alanında geniş bir ürün yelpazesi ile tüketici önüne çıkacak.

Albank, yapılan sözleşmeye göre Near East Hayat’ın tüm ürünlerini  müşterilerine  sunabilecek.  Süreçlerin nasıl işleyeceğine dair çalışmalar da başlatıldı. Bu hafta sonu Albank personeline tüm  ürünler hakkında    Near East  Hayat    Genel Müdürü   Ömür  Şengün  tarafından kapsamlı bir eğitim  verildi.  Albank, müşterilerine önümüzdeki haftadan itibaren Near East Hayat ürünlerini sunmaya başlayacak. Müşterilerinin sağlığı sürekli ön planda tutan Albank  “Önce Güven”  sloganının yanında  “Önce Sağlık “  sloganını kullanmaya başladı.

Hayat Sigortacılığı yanında sağlık alanında da iddialı olan  Near East Hayat hızla gelişen ve önemli derecede büyüme potansiyeli olan bir pazarda lider olmayı hedefliyor. Çeşitli gelir grupları için farklı ürünler olmak üzere yatarak, ayakta ve doğum teminatlı 6 adet Sağlık Sigortası planı ile hizmetlerini çeşitlendiren Near East Hayat günümüzde ciddi rakamlara ulaşan sağlık giderlerini halka uygun fiyatlarla elde edebilme olanağı sunuyor.

2016 yılında ING Bank’ı satın aldıktan sonra 2017 yılında HSBC’yi de bünyesine katan Albank, KKTC’de bireyler ve iş dünyasının finansal ihtiyaçlarına cevap verirken, Banka Sigortacılığı alanında da önemli katkılar sağlamaya devam etmeyi planlıyor.

Albank,  7  şubesi  ve Alternatif  Dağıtım Kanalları ile  Bireysel ve Özel Bankacılık, Ticari Bankacılık, KOBİ Bankacılığı, Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı, döviz, para piyasaları işlemleri ile uluslararası bankacılık hizmetlerini içeren geniş bir yelpazede hizmetlerini sürdürüyor.

Ülkede sağlık sigortalarının diğer  Avrupa ülkelerine göre çok az   bir oranda  satın alındığı göz önüne alındığında  aslında bu imkan yaratılarak toplumsal sosyal sorumluluk adına önemli bir adım atılıyor. Sağlık hizmetlerini  güvence altına almak isteyen ülkemiz insanlarına kaliteli, konforlu sağlık hizmeti alabilmek için bir alternatif yaratıldı. Near East Hayat Genel Müdürü Ömür Şengün ve Albank Genel Müdürü Dr. Ahmet M. Karavelioğlu  sözleşmeyi imzalamak üzere biraraya geldiklerinde ilerideki olası ortak çalışma fırsatları konusunda diyalog kapılarını açık bırakmak üzere de anlaştılar.

 

Bu haber toplam 1724 defa okunmuştur
Etiketler : ,