1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Ağır yaralamaya 5 yıl hapislik
Ağır yaralamaya 5 yıl hapislik

Ağır yaralamaya 5 yıl hapislik

Öğrenci statüsünde ülkeye giriş yapan ve Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi’yi bıçaklayarak ağır yaralayan Mert Gökçe mahkemede suçlu bulundu

A+A-

KKTC’ye okumak için gelen ve Ürdün uyruklu Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi’yi bıçaklayarak ağır yaralayan Mert Gökçe, 5 yıl hapis cezası aldı.

Sanık dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Umut İnan’ın huzurunda “Ağır yaralama” suçlamalarıyla itham edilen Gökçe, tüm suçlamaları kabul etti. Dünkü celsede, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı hazır bulundu.

Benzer suçu kararda etkili oldu

Kararı okuyan Başkan Nüvit Gazi, ağır yaralama suçunun ömür boyu hapis cezası öngördüğünün altını çizdi.

Yaşam Hakkı’nın Anayasa ile korunduğuna değinen Gazi, sanığın işlediği suçların kamu düzenini yakından ilgilendiren suçlardan olduğunu belirtti.

Gazi, sanığın işlediği suçların şiddet içeren suçlardan olduğunu  ve kamuyu yakından ilgilendidiğini söyleyerek, bu tür suçları işleyenlere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalardan olduğunu söyledi.

Benzer suçu vardı

Gazi, sanığın  5 Mayıs’ta saat 04.30’da Dormita yurdunun önünde Ürdün uyruklu Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi’yi sol alt karın kısmından bıçaklayarak ağır yaralayan Mert Gökçe’nin, 28 Şubat 2019 tarihinde de Kanunsuz yaralama, sivri uçlu bıçak taşıma suçlarından yargılanıp 6 bin TL para cezası ve 5 yıl sureyle sulh ve sukünü koruyacağına dair 150 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzaladığını hatırlattı. Gazi, sanığın suç işlemekten çekinmemesini, konu suçu bıçakla işlemesini aleyhine değerlendirdiklerini belirtti. Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Gazi, sanığa oybirliği ile 5 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı. 

 

 

Bu haber toplam 3802 defa okunmuştur
İlgili Haberler