1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 1835 test yapıldı, 7'si yerel 14 pozitif vaka
Afrika davasında savcılık son tanığını dinletti

Afrika davasında savcılık son tanığını dinletti

Afrika gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent ve Gazete Direktörü Ali Osman Tabak bugün karikatür davasıyla ilgili mahkemeye çıktı

A+A-

Afrika gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent ve Gazete Direktörü Ali Osman Tabak bugün karikatür davasıyla ilgili mahkemeye çıktı.  

Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzurunda dün gerçekleşen duruşmada Savcı Ergin Atıcı, son tanığını dinletti ve davasını kapattığını beyan etti. Atıcı, Milli Kütüphanede danışma görevlisi olarak çalışan Gamze Olguner’i dinletti. Gamze Olguner, 11 Aralık 2017 tarihli Afrika Gazetesi’nin Akdağ’dan karikatür tepkisi isimli haberin yer aldığı haberler emare olarak sunulmasını sağladı. Avukat Tacan Reynar, sanıkları dinletmek istediğini beyan etti. Yargıç Cenkay İnan, sanıklara yeminli ve yeminsiz şahadet verebileceklerini söyledi. Avukat Tacan Reynar, yeminli şahadet vereceklerini ancak hazırlanmak için süreye ihtiyaçları olduğunu belirtti.  

Huzurunda duruşmanın ardından Yargıç Cenkay İnan, davayı tanıkların dinlenebilmesine devam etmek üzere 7 Mart 2019’a saat 11.00’e erteledi.

Bu haber toplam 1233 defa okunmuştur
İlgili Haberler