1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 8 vekile KESİN İHRAÇ
8 vekile KESİN İHRAÇ

8 vekile KESİN İHRAÇ

UBP Parti Meclisi, hükümete karşı verilen güvensizlik önergesine imza koyan UBP’li bazı milletvekillerinin durumunu görüşecek.

A+A-

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, “UBP Parti Meclisi’nin; Meclis’te temsil edilen muhalefet partileriyle işbirliği yaparak, hükümeti düşürmek için güvensizlik önergesine imza koyan ve ‘partisine ihanet eden’ 8 UBP’li milletvekilini oybirliğiyle partiden kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk kararı aldığını” açıkladı.

Disiplin kuruluna sevk edilen milletvekilleri şunlar:

“Ahmet Kaşif (Gazimağusa), Afer Özcafer (Gazimağusa), Hasan Taçoy (Lefkoşa), Türkay Tokel (Güzelyurt), İlkay Kamil (Girne), Ejder Aslanbaba (İskele), Zorlu Töre (Lefkoşa), Ergün Serdaroğlu (Girne)”

UBP Genel Başkanı Başbakan Küçük, UBP Parti Meclisi toplantısının tamamlanmasının ardından basına açıklamalar yaptı. Küçük, parti meclisinin gündeminde olan konuları görüşüp onayladığını ifade etti.

DİSİPLİN YÖNETMELİĞİ

İrsen Küçük, önceki gün toplanan ve bazı kararlar alan UBP Genel Yönetim Kurulu’nun (GYK) tavsiye kararlarını parti meclisinin onayladığını, eksikliği bulunan Disiplin Yönetmeliği’ni hazırlandığını, okunduğunu ve madde madde onaylandığını kaydetti.

Başbakan Küçük, GYK’nın aldığı kararlardan birinin de 8 milletvekiliyle ilgili olduğunu, bu 8 milletvekilinin Meclis’te temsil edilen CTP-BG, TDP ve DP ile birlikte hareket edip kendi hükümetlerini düşürmek için güvensizlik önergesi verdiklerini anımsattı.

“EROĞLU’NUN BASIN TOPLANTISINI TAKİP ETMEDİM”

UBP Parti Meclisi’nin de “partisine ihanet eden” bu 8 milletvekilinin oybirliği kararıyla partiden kesin ihraç edilmeleri için disiplin kuruluna sevkinin kararını aldığını ifade eden Küçük, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun basın toplantısıyla ilgili sorulan bir soru üzerine basın toplantısını takip etmediğini söyledi.

ÖĞLEDEN SONRA BASIN TOPLANTISI

Küçük, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun basın açıklamasını izleme imkanı bulamadığını, ancak açıklamaların tümünü alarak öğleden sonra bir basın toplantısı yapacağını ve tüm sorulara burada cevap vereceğini kaydetti.

Başbakan Küçük, “Sayın Cumhurbaşkanımızın basın toplantısındaki iddialarını ve öne sürdüğü görüşler hakkında bugün bir basın toplantım olacak, orada tüm soruları yanıtlarım” dedi.

Küçük’ün basın toplantısı saat 15.30’da Başbakanlık’ta yer alacak.

Bu arada Başbakan Küçük, boş olan UBP Gazimağusa İlçe Başkanlığı’na ise atamanın yakında yapılacağını da söyledi. (tak)

Bu haber toplam 2030 defa okunmuştur