1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 5 kaçak daha yargı huzurunda
5 kaçak daha yargı huzurunda

5 kaçak daha yargı huzurunda

Ülkede izinsiz olarak kaldıkları tespit edilen 5 kişi daha Lefkoşa ve Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

A+A-

Ülkede izinsiz olarak kaldıkları tespit edilen 5 kişi daha Lefkoşa ve Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa’da gerçekleştirilen asayiş operasyonları neticesinde ülkede izinsiz ikamet ettiği tespit edilen zanlı T.B. M.H., A.A. ve R.A. tutuklanarak bugün yargı önüne çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memurları Kozal Debreli ve Kemal Erdelhun, olayla ilgili bulguları aktardı. Polis memurları, gerçekleştirilen kontroller neticesinde ülkede kaçak olarak bulunduklarının tespit edildiğini aleyhine soruşturma başlatıldığını belirtti. Polis zanlıların ülkede ne maksatla bulunduğunun araştırılacağını belirterek ilk etapta soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Girne’de 1 kişi mahkemeye çıkarıldı

Öte yandan Girne’de de gerçekleştirilen asayiş operasyonları neticesinde ülkede izinsiz ikamet ettiği tespit edilen zanlı M.R. tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru, huzurda bulunan zanlının gerçekleştirilen kontroller neticesinde ülkede kaçak olarak bulunduğunun tespit edildiğini aleyhine soruşturma başlatıldığını belirtti.

Polis zanlının ülkeden ihraç edileceğini, başlatılan işlemlerin devam ettiğini kaydeden polis, 8 gün ek süre istedi.

Mahkeme talebi kabul etti. 

 

 

Bu haber toplam 1095 defa okunmuştur