1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "299 cami, 323 din görevlisi"
299 cami, 323 din görevlisi

"299 cami, 323 din görevlisi"

Emiroğluları, “Çoğu çift uyruklu. Sadece KKTC uyruklu din görevlisi sayısı çok az. Dinsiz olduğumuzu reddediyoruz.

A+A-

TDP Milletvekili Mustafa Emiroğluları, Meclis Genel Kurulu’ndaki gündem dışı konuşmasında, bugüne kadar 26 yazılı soru sormasına karşın  çok azına yanıt aldığını söyledi ve son örneğin hane halkına yapılan yardım kalemiyle ilgili soru olduğunu bildirdi.
“KKTC’de kaç tane cami ve din görevlisi bulunduğuyla” ilgili sorusunu yanıtlayan Din İşleri Dairesi’ne ise teşekkür eden Emiroğluları, dairenin açıklamasına göre Kıbrıs’ın tamamında 299 cami ve 323 din görevlisi bulunduğunu; din görevlilerinin 233’ünün KKTC bütçesinden, 90’ının ise TC Elçiliği bütçesinden ödendiğini belirtti.
Emiroğluları, “Çoğu çift uyruklu. Sadece KKTC uyruklu din görevlisi sayısı çok az. Dinsiz olduğumuzu reddediyoruz. ‘Kıbrıs Türkü dinsiz’ diyen insanlara cevabımız budur” dedi. Emiroğluları, şöyle devam etti:
“Beşir Atalay önce kendi ülkesine baksın, demokrasi getirsin, barış sağlasın; ondan sonra buraya baksın. Ülkede bazı oyunlar ve organizasyonlar yapılmaktadır. Bize, din ve inanç yönünden kimse müdahale edemez. Allah ile kul arasındaki ilişkiyi kimse ölçemez.”

Bu haber toplam 1475 defa okunmuştur