1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "28 Temmuz UBP’den kurtuluş tarihi!"
28 Temmuz UBP’den kurtuluş tarihi!

"28 Temmuz UBP’den kurtuluş tarihi!"

Seçim örgütlenmesini tartışan partililer, erken seçimden tek başına iktidar çıkmak için el ele verdi.

A+A-


Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa İlçesi seçim çalışmalarına kitle toplantıları ile devam ediyor. Seçim örgütlenmesini tartışan partililer, erken seçimden tek başına iktidar çıkmak için el ele verdi. Geçtiğimiz Pazartesi akşamı Gönyeli Ocak Örgütü’nde gerçekleştirilen kitle toplantısına İlçe Başkanı Mutlu Azgın,  CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Mustafa Yektaoğlu, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı, Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın, Gönyeli Ocak Örgütü yöneticileri ve çok sayıda parti sempatizanı katıldı. Kitle toplantısında 28 Temmuz’da yapılacak olan Erken Genel Seçim için çalışmaların koordinasyonu konusu işlenirken ülkedeki son siyasal gelişmeler hakkında da İlçe yöneticileri ile görüş alışverişinde bulunuldu.

AZGIN: DAYANIŞMA, ZAFERİMİZ OLACAK

CTP Lefkoşa İlçe Başkanı Mutlu Azgın toplantıda yaptığı konuşmada erken seçim hazırlıkları ve uygulamalar konusunda bilgi vererek örgütsel olarak erken seçime hazır olduklarını ifade etti. Ülkede son dört yılda UBP Hükümeti’nin nerdeyse taş üstünde taş bırakmadığına işaret eden Azgın, 28 Temmuz tarihinin halkı UBP’den kurtarılacağı gün olduğuna işaret etti. İlçe kongresi ile oluşan yeni ilçe yönetim kurulunun erken genel seçime her yönüyle hazır olduğunu belirten Azgın, CTP’nin partiye gönül verenlerin dayanışmasıyla seçimlerden zafer ile çıkacağını dile getirdi.
CTP Lefkoşa İlçe Başkanı Mutlu Azgın’nın konuşmasının ardında Lefkoşa Milletvekili Mustafa Yektaoğlu, Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı ve Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın da birer konuşma yaparak süreç ile ilgili bilgi verdi. Konuşmaların ardından toplantı, soru-cevap kısmıyla devam ederek tamamlandı.

Bu haber toplam 1612 defa okunmuştur