1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 2 YAŞINDAKİ BEBEĞİ İLE BU EVDE YAŞIYORDU!
2 YAŞINDAKİ BEBEĞİ İLE BU EVDE YAŞIYORDU!

2 YAŞINDAKİ BEBEĞİ İLE BU EVDE YAŞIYORDU!

Girne Belediyesi Temizlik Şubesi Ekipleri  aldıkları şikayet üzerine Polis Lojmanları’ndaki bir eve gitti, ‘PİS KOKULAR GELİYOR’ şikayeti edilen evden DRAM çıktı.

A+A-

Girne Belediyesi Temizlik Şubesi Ekipleri  aldıkları şikayet üzerine Polis Lojmanları’ndaki bir eve gitti, ‘PİS KOKULAR GELİYOR’ şikayeti edilen evden DRAM çıktı.

Belediye ekipleri iki slip dolusu çöp temizledikleri, YAŞANAMAZ durumda PİS evde 15 yaşında hamile bir çocuk ve 2 yaşındaki bebeği ile karşılaştı.

Girne’de bulunan “çöp ev” Girne Belediyesi Temizlik Şubesi Ekipleri tarafından temizlendi. Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, vatandaşların şikayeti üzerine belediye ekipleri Polis Lojmanlarında bulunan eve gitti.

15 yaşında 5 aylık hamile çocuk ve 2 yaşındaki çocuğu…

15 yaşında 5 aylık hamile bir çocuk ve 2 yaşındaki çocuğunun yaşadığı evde birikmiş çöplerle karşılaşan belediye ekipleri,  elektrik ve suyun olmadığı, tuvaletin kullanılmaz durumda bulunduğu ve kötü kokular yayılan evden iki skip dolusu çöp temizledi.  

Güngördü: “Bir insanlık dramıyla karşılaştık”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne’de bir insanlık dramıyla karşılaştıklarını ifade ederek, duyarlı vatandaşların yardımıyla yaşam mücadelesi veren genç kız ve çocuğunun durumunun büyük üzüntü verici olduğunu söyledi.
Güngördü, “Çocuk denilen yaşta hamile genç bir kız ve bebeğinin böylesi insanlık dışı ve sağlıksız koşullarda yaşaması hepimizin ayıbıdır. Devletin, beslenme, barınma ve sağlık konusunda ihtiyaçlı bireylere sahip çıkması şarttır. Ekip arkadaşlarımız, büyük bir çabayla ve duyarlılıkla bu evin yaşanılabilir bir ev olabilmesi adına çaba göstermektedir. Gerekli hijyen koşullarını yerine getirecek, belediye olarak kız ve bebeğinin temel ihtiyaçlarını geçici bir süreliğine üstleneceğiz. Ancak, söz konusu kız ve bebeğine gerekli yaşam koşulları devlet desteğiyle sağlanmalıdır” dedi.

GENÇ KIZA ULAŞILAMADI…

Güngördü, TAK muhabirinin sorularını yanıtlarken de, çöp evin geçtiğimiz perşembe günü bulunduğunu ve ilaçlanarak temizlenmeye çalışıldığını anlattı.

Yaklaşık 10 yıldan beri KKTC’de yaşayan Bulgaristan kökenli bir ailenin kızı olan hamile genç kıza, yardımcı olmak için bugün ulaşmaya çalıştıklarını ancak ulaşamadıklarını da anlatan Güngördü, Güzelyurt’ta bir yakınının yanına gittiğini öğrendiklerini kaydetti. Girne’de yaşayan babaya da ulaşamadıklarını söyleyen Güngördü, durumun yarın bir raporla Sosyal Hizmetler Dairesi’ne aktarılacağını ekledi.

 

 

Bu haber toplam 13068 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
İlgili Haberler