1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “17. Türksoy Opera Günleri” başlıyor
“17. Türksoy Opera Günleri” başlıyor

“17. Türksoy Opera Günleri” başlıyor

Festival, İstanbul, Bursa, Ayvalık, Bodrum, Marmaris, Ödemiş ve Kuzey Kıbrıs'ta gerçekleşecek

A+A-

 

 

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı’nın (TÜRKSOY) düzenlediği 17. Türksoy Opera Günleri, 14 Eylül'de İstanbul’da başlıyor.

Bursa, Ayvalık, Bodrum, Marmaris ve Ödemiş’te devam edecek etkinliğin son konseri, 26 Eylül’de, her yıl olduğu gibi Bellapais Manastırı’nda yapılacak.

Başbakan Yardımcılığı Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, bu yıl dünyaca ünlü Türk Opera Sanatçısı Leyla Gencer’in anısına düzenlenecek 17’inci Türksoy Opera Günleri etkinliklerinde Kuzey Kıbrıs'ı Opera Sanatçısı Laden İnce’nin temsil edecek.

Etkinliğe, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Türkiye, Altay (Rusya Federasyonu), Başkurdistan (R.F.), Gagavuz Yeri(Moldova), Hakas(RF), Saha Yakut(RF), Tataristan(R.F.) ve Tiva’dan (RF) 15 opera sanatçısı katılacak.

17. Türksoy Opera Günleri 15 Eylül’de İstanbul’un yeni opera sahnesi, Leyla Gencer Opera ve Kültür Merkezi’nde başlayacak. Opera günleri, Bursa, Ayvalık, Bodrum, Marmaris, Ödemiş ve KKTC konserleriyle devam edecek.

(TAK)

Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur