ZEYTİN FESTİVALİ BAŞLIYOR

ZEYTİN FESTİVALİ BAŞLIYOR

Uluslararası Girne Zeytin Festivali, 4 Ekim Salı saat 18:00’de açılış konuşmalarının ardından tütsünün yakılmasıyla başlayacak.

A+A-

 

Uluslararası Girne Zeytin Festivali, bu yıl 4 - 9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

 

Girne Belediyesi’nin zeytin ile yan ürünleri yanında kentin turistik tanıtımını yapmak amacıyla düzenlediği ve bu yıl 10.’sunu gerçekleştireceği Uluslararası Girne Zeytin Festivali, 4 Ekim Salı saat 18:00’de açılış konuşmalarının ardından tütsünün yakılmasıyla başlayacak.

 

 

FESTİVAL PROGRAMI

 

Bu yıl çeşitli etkinliklerle 9 Ekim’e dek sürecek festivalin ilk gününde; açılış konuşmaları, tütsünün yakılması ve standların gezilmesinin ardından Girne Belediyesi Büyükler Halk Dansları, Duet Academy dans gösterileri yer alacak, Ankara Soğuk Heykel Atölyesi sanat gösterisi sunacak.

 

Gece, yerli Sanatçı Umut Albayrak’ın vereceği konserle sona erecek. 5 Ekim’de halk, modern dans ve sanat gösterileriyle devam edecek festivalde Grup Arabent konseri, 6 Ekim Perşembe halk, modern dans ve sanat gösterileriyle The Lift konseri, 7 Ekim Cuma halk, modern dans, sanat gösterileri, sanatçı Mehmet Geçit’in gitar dinletisi ve Arda Gündüz konseri, 8 Ekim Cumartesi Girne Avcılık Atıcılık Kulübü atış turnuvası finali, Girne Belediyesi Tenis Kulübü final maçı, Looney Tunes konseri, yazar ve kitap tanıtımı, atıcılık turnuvası ödül töreni ve Latino Turco, festivalin sona ereceği 9 Ekim’de ise zeytin fidanı dikimi, çocuk etkinlikleri, zeytinyağlı yemek yarışması, halk dansları gösterisi, sanatçı Serdar Tuksal’dan Blues Quintet konseri, tenis turnuvası ödül töreni ve Grup Gripin konseri yer alacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1277 defa okunmuştur