ZEKA İÇİN SÜRDÜLER

ZEKA İÇİN SÜRDÜLER

ZET Karting Kulübü Birliği’nin düzenlediği KKTC 2011 Easykart Şampiyonası’na katılan sporcular dün bu kez yarışmak için değil, Dünya Easykart Karting Şampiyonu Zeka Özteknik anısına sürmek için bir araya geldiler. ZET Uluslararası Karting Pis

A+A-

 

 

 

ZET Uluslararası Karting Pisti’nde saat 10.30’da buluşan KKTC 2011 Easykart Karting Şampiyonası sporcuları, saat 11.30’da Dünya Karting Şampiyonu Zeka Özteknik anısına önce iki saygı turu attılar, sonra beş tur üzerinden yarıştılar

 

ZET Karting Kulübü Birliği’nin düzenlediği KKTC 2011 Easykart Şampiyonası’na katılan sporcular dün bu kez yarışmak için değil, Dünya Easykart Karting Şampiyonu Zeka Özteknik anısına sürmek için bir araya geldiler.

ZET Uluslararası Karting Pisti’nde saat 10.30’da buluşan KKTC 2011 Easykart Karting Şampiyonası sporcuları, saat 11.30’da Dünya Karting Şampiyonu Zeka Özteknik anısına önce iki saygı turu attılar, sonra beş tur üzerinden yarıştılar. Ancak yarış, başladıkları sılama gibi tamamlandı ve finiş çizgisini geçen olmadı.

Finiş çizgisine merhum Zeka Özteknik’in kartingi, helmenti ve damalı bayrağı koyan sporcular, bir yerde onu KKTC 2011 Easykart Şampiyonası fahri şampiyonu ilan etmiş oldular.

 

“SİZİNLEYİM”

“Sizinleyim” diyen Zeka Özteknik’in posterinin yer aldığı şeref kürsüsünde de poz veren sporcular, Zeka’nın fotoğraflarının yer aldığı tişörtler giydiler, kartinglerini Zeka’nın fotoğrafları ve “Sizinleyim” yazısıyla süslediler.

Şeref kürsüsünün önünde bu kez tek bir ödül verildi. ZET Karting Kulübü Birliği Başkanı Erhan Sencer, Dünya Easykart Karting Şampiyonu merhum Zeka Özteknik’in babasına, üzerinde Zeka’nın fotoğrafı ve bugüne kadar gerçekleşen Easykart Karting Şampiyonalarında başarılı olan sporcuların yazılı olduğu bir plaket verdi.

 

DUALAR ZEKA İÇİN

ZET Uluslararası Karting Pisti’nde gerçekleşen etkinlik sonrasında sporcular, saat 12.30’da Zeka’nın mezarı başında bir kez daha bir araya geldiler.

Zeka için dua okuyan sporcular, onun için saygı duruşunda bulundular ve “Rahat uyu şampiyon” dediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 856 defa okunmuştur