ZAM ŞAMPİYONU UBP

'ZAM ŞAMPİYONU UBP'

KTOEÖS: Gelmiş geçmiş en beceriksiz hükümet zam şampiyonluğuna koşuyor.

A+A-

 

 

 

KTOEÖS basın açıklamasının tam metni şöyle;

 

“2011 yılının başında Eşel-Mobili kaldırarak maaşları donduran UBP hükümeti yılsonunu zam şampiyonluğu ile tamamlamak istiyor.

        

Sosyal Güvenlik ve Göç Yasaları ile maaşların düşünüldüğü, çalışanların alım gücünün eritildiği, ülke ekonomisinin daraldığı bir ortamda, akaryakıt zammının gündeme gelmesi yeni zam dalgasının yaratılması,  ekonomik akıldan yoksunluk taşımaktadır.

        

Sayın Maliye Bakanı bir gazeteye verdiği söyleşide yılsonuna doğru elektriğe ve harçlara zam yapılacağını, maaşlara ise 2012 yılında artış yapılmayacağı yönünde açıklamalarda bulunmuştur. Türk lirasının değer yitirmesi, akaryakıt zammı derken, çalışanların alım gücü günden güne azalmaktadır. Eşel-Mobilin terk edilmesi ile alım gücü azalan çalışanlar hızla fakirleşmekte ve orta sınıf yok olmaktadır. Artan işsizlikle beraber, halk kesimlerinin fakirleşmesi yeni sosyal sorunların habercisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

        

2009 yılından beri ülke sorunlarına, çalışanların sorunlarına çare üretemeyen, işbirlikçi UBP hükümeti Sosyal Sigortalar Yasası değişikliği ile dürüst, namuslu vatandaşları cezalandırıp, yıllardır prim yatırmayan işverenleri ödüllendirmekte ve ülke sorunlarına çare ürettiğini zannetmektedir. Kıbrıs Türk Halkının geleceğini karartanlar halkımızla daha fazla dalga geçmemeli, yasalarla oynamaktan, hak budamaktan vazgeçmelidir. Hükümet asgari ücret ve diğer maaş değişiklikleri için sendikalarla Toplu sözleşmeye derhal oturmalıdır.  

        

Maaş barem yasası, Vatandaşlık Yasası, Af Yasası, Özelleştirme Yasası ve bunun gibi yasalarla oynayarak Kıbrıs Türk Halkını yok olma noktasına getiren işbirlikçi UBP hükümeti artık halkın yakasından düşmeli, çekip gitmelidir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 901 defa okunmuştur