YURTDIŞINA GİTTİ

YURTDIŞINA GİTTİ

“Doğaya aykırı ilişki” suçlamasıyla yaklaşık bir hafta KKTC’de tutuklu kalan ve ardından teminatla serbest bırakınla eski Rum Ekonomi Bakanı Mihalis Sarris, tutuklanma koşullarına ilişkin üzüntüsünü ve tereddütlerini dile getirdi. İş top

A+A-

 

 

“Doğaya aykırı ilişki” suçlamasıyla yaklaşık bir hafta KKTC’de tutuklu kalan ve ardından teminatla serbest bırakınla eski Rum Ekonomi Bakanı Mihalis Sarris, tutuklanma koşullarına ilişkin üzüntüsünü ve tereddütlerini dile getirdi. İş toplantısı için dün Atina’ya giden Sarris’in 16 Kasım’daki duruşmaya katılıp katılmayacağı konusu ise “araştırdığı” belirtildi.

Fileleftheros gazetesi, “Sahte Devletin Niyetlerine İlişkin Sarris’in Sivrilikleri... ‘Herhangi Bir Suç Ya Da Yasadışılık Olmadı’ ” başlıklarıyla aktardığı haberinde Sarris’in dün yaptığı yazılı açıklamayı aktardı.

Habere göre Sarris, “tüm delillerin, herhangi bir suçun olmadığını kanıtladığını” iddia etti.

“Delilsiz bir suçlamanın ardından benim, ailem, arkadaşlarım ve iş çevrem için sıkı bir sınavdı” diyen Sarris, “herhangi bir delilin yokluğu, doktor muayenesi ve tüm tanık malzemelerinin, herhangi bir suç ya da yasa dışılığın olmadığını kanıtladığını” ileri sürdü.

Yanında olan ve güven belirten herkese teşekkür eden Sarris, “Gerçekten ciddi ancak asılsız suçlamaların ağırlığı altında gayri ihtiyari her ne söylendi ve yazıldıysa anlayışla karşılıyorum” dedi.

Sarris, “garip tutukluluk koşulları, kendisini ısrarlı suçlama çabaları ve iyice düşünülmemiş art niyetli suçlamalar” konusunda üzüntü ve tereddütlerini de dile getirdi.

SARRİS YURTDIŞINA GİTTİ

Haberde, Sarris’in daha önce belirlenmiş yükümlülüğünden dolayı dünden itibaren yurtdışına gittiği ve önümüzdeki hafta döneceği belirtildi.

Gazete Sarris’in, “kendisine karşı düzenlenen entrikayı ispatlamak için” 16 Kasım’daki duruşmaya çıkmakta kararlı olduğunu da aktardı.

Alithia gazetesi ise, “ ‘Garip Tutukluluk Koşulları ve Suçlama Çabaları’ ” başlığı altında verdiği haberinde, Sarris’in yavaş yavaş günlük yaşamına dönmeye başladığını yazdı.

Gazete, Sarris’in, üyesi olduğu şirketin Yönetim Kurulu oturumuna katılmak üzere bugün ve yarın Atina’da bulunacağını belirtti.

Sarris’in 16 Kasım’da mahkemeye çıkmaya karar verdiğine ilişkin dünkü bilgilerin geçerli olmadığını savunan gazete, Sarris’in hukuki tavsiye aldıktan sonra kararını önümüzdeki günlerde vereceğini kaydetti.

Haberi, “Mihalis Sarris... Hiçbir Suç Ya Da Yasadışılık Yok” başlıklarıyla veren Politis gazetesi de, Sarris’in Atina’ya gitmek üzere adadan ayrıldığından bahsetti.

Haravgi gazetesi de haberi “M. Sarris: Suç Yok” başlığıyla yansıttı.

SARRİS’İN KARDEŞİ SİMERİNİ’YE KONUŞTU... “KENDİMİZİ TERK EDİLMİŞ HİSSETTİK”

Mihalis Sarris’in kardeşi Yorgos ise, tutuklanma ve serbest bırakılma sürecinde yaşadıklarını Simerini gazetesine anlattı.

Gazetenin “Dünyanın Sevgisini Kaybetmedi... Yorgos Sarris: Kardeşimi Tefe Koyma/Teşhir Etme Seferberliği Anlaşmalı” başlıkları altında aktardığı haberine göre Y. Sarris, kardeşinin tutukluluk süresinin kendileri ve aile için “korkunç bir deneyim olduğunu” söyledi.

Y. Sarris, “Bazı kişilerin kardeşimi teşhir etme seferberliğinin anlaşmalı olmadığını savunması, gülünçtür” dedi.

Kimsenin yardım etmediğini, ilk andan itibaren aile dostları dışında herkes tarafından terk edildiklerini hissettiklerini belirten Y. Sarris, “Kardeşim bu olayla dünyanın sevgisini kaybetmedi” ifadesini de kullandı.

Sarris, kardeşinin 16 Kasım’daki mahkemeye çıkıp çıkmayacağı konusunda ise, “hala bu konuyu ciddi bir şekilde düşünüyor, araştırma yapıyor” dedi.

 

Bu haber toplam 2063 defa okunmuştur