YORGANCIOĞLUNUN TEMASLARI SÜRÜYOR

YORGANCIOĞLU'NUN TEMASLARI SÜRÜYOR

İngiliz İşçi Partisi’nin yıllık kongresine katılmak için Liverpool’da bulunan Yorgancıoğlu, İngiltere’deki temaslarını sürdürüyor

A+A-

 

 

İngiliz İşçi Partisi’nin yıllık kongresine katılmak için Liverpool’da bulunan Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP - BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, İngiltere’deki temaslarını sürdürüyor.

 

CTP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Yorgancıoğlu ve beraberindeki CTP - BG Dış İişkiler Sekreteri Özdil Nami ie Kadın Örgütü Dış İlişkiler Sekreteri Fazilet Özdenefe’den oluşan heyet, bugün İngiliz İşçi Partisi eski lideri Lord Neil Kinnock’un oturum başkanlığı yaptığı İşçi Partisi ve Kardeş Partiler toplantısına katıldı.

 

Ortadoğu, Arap Baharı, Yasemin Devrimi’nin tartışıldığı toplantının ardından CTP - BG heyeti, Lord Kinnock’la biraraya gelerek özellikle Doğu Akdeniz’de petrol ve doğalgaz arama konusunda ortaya çıkan krizle ilgili gelişmeler başta olmak üzere Kıbrıs’la ilgili görüş ve bilgi alışverişinde bulundu.

 

Daha sonra temaslarına devam eden heyet, İşçi Partisi’nin AB’den Sorumlu Gölge Bakanı Wayne David ve İşçi Partisi Edmonton Bölgesi Milletvekili, Kıbrıs'ın Dostları Parlamento Grubu Üyesi Andrew Love ile görüştü.

 

David ile yapılan görüşmede Kıbrıs müzakereleri, petrol ve doğalgaz arama ile ilgili gelişmeler ele alınırken, Love ile yapılan görüşmede müzakereler ve Kıbrıs’ta iki toplumun yakınlaşması ve toplumlararası diyalogun artırılması için yapılabilecekler ele alındı.

 

CTP heyeti ayrıca, toplantıya katılan CHP Milletvekili ve Diş İlişkiler Sekreteri Emekli Büyükelçi Faruk Loğoğlu ile de bir araya geldi. Görüşmede gündemdeki konular değerlendirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 751 defa okunmuştur