1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TİMSAHA KAFA TUTAN KAPLUMBAĞA
YORGANCIOĞLU UBPYİ ELEŞTİRDİ

YORGANCIOĞLU UBP'Yİ ELEŞTİRDİ

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Ulusal Birlik Partisi hükümetinin, uyguladığı politikalardan da görüldüğü gibi, ülkeyi tüm değerlerimiz açısından "daha azına alıştırma" gibi bir görev üstlendiğini kaydederek, UBP politikalarını eleştirdi. CTP-B

A+A-

 

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Ulusal Birlik Partisi hükümetinin, uyguladığı politikalardan da görüldüğü gibi,  ülkeyi tüm değerlerimiz açısından "daha azına alıştırma" gibi bir görev üstlendiğini kaydederek, UBP politikalarını eleştirdi. CTP-BG Genel Başkanı’nın açıklamasının tam metni şöyle;

 

 

 

“Ulusal Birlik Partisi hükümeti, uyguladığı politikalardan da görüldüğü gibi,  ülkeyi tüm değerlerimiz açısından "daha azına alıştırma" gibi bir görev üstlenmiştir.
Ekonomiye yönelik öngörülerinin hiçbiri tutmayan UBP hükümeti,  "fonları" adeta bir oyuncak haline getirerek, hem üretici, hem de ticaret çevrelerini huzursuz etmiştir.
Fon uygulamasını çok kısa aralıklarla devreye koyan da, daha sonra düşüren ya da sıfırlayan da aynı hükümet olmakla birlikte, tüm bu kararların kriterleri belli olmadığı gibi hiçbir altyapı çalışması veya araştırması da yapılmamıştır. Bu nedenle de sanayi ve ticaretle uğraşanlar arasında düşmanlık yaratılmıştır.
UBP hükümeti göreve geldiği günden başlayarak gerek mahkeme kararlarına rağmen üniversite yönetimlerine yaptığı müdahaleler, gerekse tanıtıma önem vermemesi nedeni ile, ülkeye gelen öğrenci sayısında ciddi düşüşler yaşanmıştır.
Son üniversite sınavlarının ardından, 16,395 kontenjanın 11,332'si boş kalırken, UBP hükümetinin bu tabloyu dahi kendi adına başarı olarak görmesi son derece üzücüdür.
CTP hükümeti döneminin bıraktığı yerden bakıldığında, her yıl ülkeye gelen öğrenci sayısı neredeyse yarı yarıya azalmıştır.
Ulusal Birlik Partisi Hükümeti;

- Daha AZ öğrenci
- Daha AZ sosyal menfaat
- Daha AZ demokrasi
- Daha AZ yatırım
- Daha AZ alım gücü
Ve daha pek çok 'daha az' kavramını iki yıllık sürede topluma dayatmıştır.
UBP hükümetiyle birlikte DAHA FAZLA kavramı sadece Kamu kaynak ve arazilerini tanıdıklara peşkeş çekmede, yalanda, yurttaşlıkta, Meclis'i devre dışı bırakan yasal düzenlemelerde, partizanlıkta, boş vaatte bulunmayı ifade eder olmuştur.  Ülkemiz insanı bilmelidir ki, Ulusal Birlik Partisi hükümet etme sürecinin sonuna gelmiştir. Partimiz halkımızı UBP’nin saldırılarından kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 665 defa okunmuştur