YORGANCIOĞLU, MAAŞ KRİZİNİ YORUMLADI

YORGANCIOĞLU, MAAŞ KRİZİNİ YORUMLADI

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, alındığı iddia edilen ekonomik tedbirlerle ülke ekonomisinin geliştiği, bütçe açıklarının kapandığını söyleyip bununla övünmeyi maharet bilen Maliye Bakanı Ersin Tatar ile UBP hükümetinin söylediklerinin doğru olma

A+A-

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, alındığı iddia edilen ekonomik tedbirlerle ülke ekonomisinin geliştiği, bütçe açıklarının kapandığını söyleyip bununla övünmeyi maharet bilen Maliye Bakanı Ersin Tatar ile UBP hükümetinin söylediklerinin doğru olmadığının, bu ay sonu yaşanan maaş ödeyememe krizi ile bir kez daha ortaya çıktığını vurguladı. Yorgancıoğlu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle

EN BECERİKSİZ HÜKÜMET

“Ulusal Birlik Partisinin ülkemizi yönetme ciddiyetinden ve yetisinden yoksun olduğu her geçen gün yeniden ortaya çıkmaktadır. Alındığı iddia edilen ekonomik tedbirlerle ülke ekonomisinin geliştiği, bütçe açıklarının kapandığını söyleyip bununla övünmeyi maharet bilen Maliye Bakanı Sayın Ersin Tatar ile Ulusal Birlik Partisi Hükümeti’nin söylediklerinin doğru olmadığı, bu ay sonu yaşanan maaş ödeyememe krizi ile bir kez daha ortaya çıktı. Maaşları zar zor ödenen sigorta emeklilerinin ödenebilmesi için de özel bankalardan borçlanıldığı dikkate alınırsa Ulusal Birlik Partisi Hükümeti’nin beceriksizliği bir o kadar daha anlaşılır olmaktadır.

Maliye Bakanlığının Mecliste dağıttığı ve Bütçenin 2011 yılının ilk altı ayında gerçekleşme rakamlarını gösteren hesapların ortaya çıkardığı gerçek, şimdiye kadar maaşların ödenebilmiş olmasının nedeni ekonominin gelişmesi değil, maaşlar için bankalardan borç alınması yanında reel sektöre ayrılan kaynakların amaç dışı bir şekilde maaş ödemelerinde kullanılmış olmasıdır. Süt paralarının, limon paralarının ve müteahhitlere olan borçların ödenmediğini de hesaba katarsak UBP hükümetinin beceriksizliği bir o kadar daha ortaya çıkmaktadır.

Geçtiğimiz aylarda Sayın Başbakanın ‘Telefonla konuştum maaş ödemelerinde sorun olmayacak’ demiş olmasına rağmen yaşadığımız sıkıntılar hafızalarımızda henüz taze iken bu ay tekrardan halkımıza yaşatılan maaş ödemelerindeki belirsizlik, insanlarımızı huzursuz etmektedir.

Maaş karşılığı çalışanların her aybaşı yerine getirmek zorunda olduğu sorumlulukları vardır. Ödemeleri gereken taksitler, ev kiraları ve okul harçları vardır. Banka taksitleri vardır. Gününde ödenmemesi durumunda da bunlara eklenen gecikme cezaları vardır. Yani Ulusal Birlik Partisi Hükümeti’nin beceriksizliğinin cezasını hem de gecikme zamları ile birlikte halkımız ödemektedir.

Bütün bunlara baktığımızda Ulusal Birlik Partisi’nin ve onun Hükümetinin halkımızı ve ülkemizi iyi yönetemediği hatta bir kaosa sürüklediği apaçık ortadadır.

Halkımız ne böyle bir sonucu ne de böyle bir yönetimi hak etmektedir.

Beceriksizlikleri ayyuka çıkmış olan Ulusal birlik partisinin şapkasını çıkarıp ülke yönetimini terk etmesi ve bir an önce seçime gidilmesi gerekmektedir.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 843 defa okunmuştur