YILDIZ MİLLİLER İSTANBUL YOLCUSU

YILDIZ MİLLİLER İSTANBUL YOLCUSU

Kuzey Kıbrıs Basketbol Federasyon’u tarafından, son yıllarda Efes Pilsen ile kurulan ikili güzel ilişkiler basketbol sporcularımıza güzel imkanlar sağlanıyor. Bu yılda Efes Pilsen tarafından hem maç hem de kamp yapma olanağı sağlandı. Efes’ten

A+A-

 

Basketbol Yıldız Erkek Milli Takımı 5 Eylül Pazartesi Efes Pilsen’in maç ve kamp yapma daveti üzerine İstanbul’a gidiyor. Efes Pilsen tesislerinde kamp yapacak olan Yıldız Milli Takımı 4 gün kalacak ve 9 Eylül Cuma günü adaya dönecek.

Son antremanını dün Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda yaparak hazırlıklarını tamamlayan Yıldız Milli aday kadrosunda, kafilede yer alacak isimler de belirlendi.

Kuzey Kıbrıs Basketbol Federasyon’u tarafından, son yıllarda Efes Pilsen ile kurulan ikili güzel ilişkiler basketbol sporcularımıza güzel imkanlar sağlanıyor. Bu yılda Efes Pilsen tarafından hem maç hem de kamp yapma olanağı sağlandı. Efes’ten gelen davet üzerine geçen yıl yıldız kategorilerinde liglerimizde mücadele eden takımlardan seçilen 18 kişilik milli takım aday kadrosu buradaki çalışmalarını dün tamamladı.

Aday kadroda yapılan idmanlar sonucunda İstanbul’a götürülecek 12 sporcu da belirlendi.  Kafilede bir yönetici bir Antrenör ve 12 sporcu yer alacak. Kafilede yer alan Yıldız Erkek Milli takımı oyuncuları 1995-1996 ve 1997 doğumlu oyunculardan kurulu.

Efes Pilsen bünyesi altında, ayni yaş guruplarından oluşan takımlar ile 4 gün boyunca maçlar ve kamp yapacak olan Yıldız Erkek Milli Takımı şu sporculardan oluşuyor;

İsvendiyar İsvendiyaroğlu

Selkan Naimoğlu

Hüseyin Tosunoğlu

Doğukan Demirman

Uras Şentürk

Mustafa Öksüzoğlu

Erten Gazi

Cemal Alpcan

Batuhan Akçın

Sercan İnancı

Hasan Debeş

 

Basketbol Federasyonu’nun oluşturduğu Yıldız Milli Takımı’na yönetici konumunda Federasyon’un As Başkanı Ertuğ Nasıroğlu bulunacak. Yıldız Millilerin Antrenörlüğünü ise Ayhan Birsen yürütecek.

BİRSEN “ AMAÇ HEM ÖDÜLLENDİRME HEM TECRÜBE KAZANDIRMAK

Yapılacak kamp öncesi YENİDÜZEN’e konuşan Yıldız Erkek Milli Takım Antrenörü Ayhan Birsen şöyle konuştu, “ Ülkemizde son yıllarda ciddi derecede gözle görülen bir ilgi artışı var. Özellikle alt yapılara kulüplerimiz çok önem veriyor ve iyi sporcular yetiştiriyor. Geçen yıl liglerimizde mücadele eden yıldız kategorisindeki oyuncuları hem ödüllendirmek hem de dış alanlarda maç yapma tecrübesi ve deneyimi kazandırmayı hedefleyerek gelen bu güzel daveti değerlendirmek güzel bir oluşum. Amacımız alt yapıdaki bu başarılı ve yetenekli çocuklarımıza Efes Pilsen ve bunun gibi diğer ulusal takımların basketbol yapılarını hem maç yaparak yaşatmak hem de kamp yaparak sporun yanında sosyalleşmelerine de olanak tanımaktır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur