Yerleri süpür, izinli sayıl!

Yerleri süpür, izinli sayıl!

Güzelyurt Tapu Dairesi’nde temizliği memurlar yapıyormuş. Güzelyurt Tapu Dairesi’ne iş takibi için giden vatandaşlar her seferinde farklı bir memurun yerleri süpürdüğünü gördükleri için sormuşlar; “Neden temizliği siz yapıyorsunuz? Bu iş

A+A-

 

Güzelyurt Tapu Dairesi’nde temizliği memurlar yapıyormuş. Güzelyurt Tapu Dairesi’ne iş takibi için giden vatandaşlar her seferinde farklı bir memurun yerleri süpürdüğünü gördükleri için sormuşlar; “Neden temizliği siz yapıyorsunuz? Bu iş için bir görevli yok mu?”

Aslında varmış bu iş için bir görevli ama birkaç ay önce rahatsızlanıp Türkiye’ye gidince Daire’ye başka bir temizlik görevlisi gönderilmemiş. Oradakiler de çözümü öyle bulmuşlar. O gün sabahleyin yerleri süpüren memur (bu da erkek memur oluyormuş) o gün izinli sayılıyormuş. Daha doğrusu mesaisi bitmiş sayılıyor.

Devletteki iş ciddiyeti bu mu olmalı diye sormadan edemiyoruz.

 


 

Ana muhalefetten TAK’a Gürşan…

Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) Yönetim Kurulu üyeliğine yapılan atamaları dün yazmıştık. Gazeteci Levent Özadam, Volkan Gazetesi Genel Koordinatörü Aydın Akkurt’un hükümet temsilcisi, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Mehmet Göktürk Ötüken ile eski TAK Müdürü Emir Ersoy’un da Cumhurbaşkanlığı Temsilcisi olarak atandığını belirtmiştik.

 Yeni TAK yasasına göre ana muhalefet partisinin de TAK Yönetimi Kurulu’nda temsiliyeti söz konusu.  Ana muhalefet CTP ise, yönetim kuruluna eski BRTK Müdürü Hüseyin Gürşan’ı görevlendirdi. 

 


Meral Eroğlu’ndan Ünverdi’ye fırça

 

Meral Eroğlu’nun bir zamanlar yanından hiç ayrılmayan Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi, öyle bir hata yaptı ki Eroğlu’ndan nasibini aldı.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu, Çağlayan bölgesindeki Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Çocuk Yuvası’nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında bakanın katılmadığını öğrenen Eroğlu, “Yuvanın sorunları tartışılırken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’nin de burada olmasını dilerdik” diyerek kızgınlığını herkesin içinde, hatta kameralar önünde dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1282 defa okunmuştur