YDÜDEN ŞİİR YARIŞMASI

YDÜ'DEN ŞİİR YARIŞMASI

YDÜ-KAM genç şairleri özendirmek ve ödüllendirmek için üniversitelerarası şiir yazma yarışması düzenliyor.

A+A-

 

 

Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM) genç şairleri özendirmek ve ödüllendirmek için üniversitelerarası şiir yazma yarışması düzenliyor.

 

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, geleneksel olarak düzenlenen üniversitelerarası şiir yazma yarışmasında bu yıl konu serbest olacak ve ülkedeki tüm üniversite öğrencileri yarışmaya en çok üç şiirle katılabilecek. Değerlendirme Jürisi ise, Prof. Dr. İsmail Habib Derzinevesi, Doç. Dr. Esra Karabacak ve Dr. Erdoğan Saraçoğlu’ndan oluşacak.

 

YDÜ Kıbrıs Araştırmaları Merkezi yetkilileri, yarışmaya gönderilecek olan şiirlerin en geç, 2 Aralık Cuma günü mesai saati sonuna kadar 3 nüsha halinde Yakın Doğu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Sekreterliği’ne posta ile veya şahsen teslim edilmesi gerektiğini belirtti. Ancak katılımcılar, şiirlerinde rumuz kullanacaklar ve şiirlerini gönderecekleri kapalı zarfın içinde ayrı bir kapalı zarfta kullandıkları rumuz ile birlikte açık isim, kısa özgeçmiş ve adreslerini de bildirecek.

 

Jüri üyelerinin yarışmaya katılan şiirleri değerlendirmesinin ardından, 16 Aralık Cuma günü saat 14:30’da Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphanesi’nin 2 numaralı konferans salonunda düzenlenecek olan törenle, dereceye giren katılımcılara plaket ve para ödülleri verilecek.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1095 defa okunmuştur