YAŞASIN UZAYLILAR

YAŞASIN UZAYLILAR

Mağusa Sanat Tiyatrosu yeni tiyatro sezonunu “Yaşasın Uzaylılar” komedi oyunuyla 4 Ekim Salı gecesi açıyor

A+A-

 

 

Mağusa Sanat Tiyatrosu yeni tiyatro sezonunu “Yaşasın Uzaylılar” komedi oyunuyla 4 Ekim Salı gecesi açıyor. İlke Susuzlu’nun yazıp yönettiği oyun fantastik bir komedi. Birbirinden renkli oyun karakterlerinin bir merasim için aynı çatı altında toplandığı ve göktaşının dünyamıza hızla yaklaştığı bir ortamda, komedi tırmanışa geçiyor.

Ve en önemlisi yıllardır beklenen ama bir türlü gerçekleşmeyen Kıbrıs meselesi de çözüme kavuşuyor. Nasıl mı? Bunun cevabı “Yaşasın Uzaylılar”da gizli!

İlke Susuzlu “Hayal bile olsa Kıbrıs meselesini çözmek çok güzeldi. Doluya koydum olmadı boşa koydum dolmadı ben de koyverdim gitti; bir de baktım ki hayallerimde bu mesele zahmetsizce çözüldü.” diyerek, oyunda bir avuç insan eşliğinde kornalarla barışa, özgürlüğe ve tel örgüsüz bir hayata adım attıklarını vurguladı.

“Yaşasın Uzaylılar”da Tutku Kahveci, Pınar Hançerlioğlu, Ferhan Altunç, Hayriye Külafa, İpek Amber, Dize Tozakı, Tuğdem Kahveci, Refet Şeker, Tülin Susuzlu ve İlke Susuzlu rol alırken, teknik yönetmenliği de Gülsün Çelik yapıyor.

“Yaşasın Uzaylılar” komedisinin ana sponsorluğunu Noyanlar Constraction üstlendi; Şençağ Süpermarket, Atis Cafe Bar, Cyprus Ways, Özfem Ltd, Hotca Kaporta da katkı koydu.

“Yaşasın Uzaylılar” 4, 7, 8, 10, 14, 15, 18, 21, 22, 25, 28, 29 Ekim tarihlerinde Gazimağusa Belediye Binası’nda saat 20:00’de sahnelenecek.Yer ayırtmak isteyen seyirciler 0533 866 27 04 telefon numarasına başvurabilirler. Oyun Mağusa gösterilerinden sonra turneye çıkacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1281 defa okunmuştur