YANLIŞTAN DERHAL DÖNÜLSÜN

'YANLIŞTAN DERHAL DÖNÜLSÜN'

Tabipler Birliği, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Dairesi’nin Ortaköy’deki binasının tepesine baz istasyonu kurulması ile ilgili açıklama yaptı

A+A-

 

 

Tabipler Birliği Başkanı Suphi Hüdaoğlu, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Dairesi’nin Ortaköy’deki binasının tepesine baz istasyonu kurulmasının devletin kendi çalışanlarını ve o bölgede yaşayan insanları önemsemediğinin göstergesi olduğunu savundu.

 

Hüdaoğlu, baz istasyonlarının sürekli olarak ve değişken düzeylerde radyofrekans dalgası yaydığını, ve bu dalgaların hücre zarının geçirgenliğini bozarak yüksek tansiyon, sebebi bilinmeyen sıkıntı (anksiyete), baş ağrısı, yaygın vücut ağrısı, kanser, hamile kadınların bebeklerinde doğumsal hastalıklar gibi bir çok hastalığa davetiye çıkardığını belirtti.

 

Hüdaoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü’nün ihtiyatlılık ilkesinin korunarak yerleşim olan yerlere yakın bölgelerde baz istasyonu kurulmasına izin verilmemesini önerdiğine dikkat çekti.

 

Alışılagelenin aksine bir adım daha öteye gidilerek bir resmi dairenin tepesine baz istasyonu kurulduğunu ifade eden Hüdaoğlu, burada ve çevrede yaşayanların sağlıklarının göz ardı edildiğini kaydetti.

 

Hüdaoğlu, yetkililere, “hiçbir mazeret göstermeden bu yanlış uygulamayı düzeltme” çağrısında da bulundu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 744 defa okunmuştur