1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Önümüzü göremiyoruz...
UBPYİ ŞEHİTLERE ŞİKAYET ETTİLER

UBP'Yİ ŞEHİTLERE ŞİKAYET ETTİLER

İlkokul müdürü ve müdür muavinliği sınavında hakkı yenen şehit çocuğu, iki öğretmenin de aralarında bulunduğu bir grup öğretmen, UBP Hükümeti’ni şehitlere şikayet etti Babamız yok!.. Kamu Hizmeti Komisyonu’nun yaptığı ilkokul müdürü ve mü

A+A-

 

 

İlkokul müdürü ve müdür muavinliği sınavında hakkı yenen şehit çocuğu, iki öğretmenin de aralarında bulunduğu bir grup öğretmen, UBP Hükümeti’ni şehitlere şikayet etti

 

Babamız yok!..

Kamu Hizmeti Komisyonu’nun yaptığı ilkokul müdürü ve müdür muavinliği sınavında hakkı yenen şehit çocuğu iki öğretmenin de aralarında bulunduğu bir grup öğretmen, UBP Hükümeti’ni şehitlere şikayet etti.

Dün iki şehit çocuğu iki öğretmenden oluşan yedi öğretmen, Lefkoşa Şehitler Abidesi’ne çelenk koyarak bir basın açıklaması yaptı.

Sınav Tüzüğü’ne aykırı hareket edildiği gerekçesiyle 25 öğretmen, önceki gün de Kamu Hizmeti Komisyonu’na başvurdu.

Öğretmenler, ciddi itiraz nedenlerini gündeme getirerek Kamu Hizmeti Komisyonu’na yönelik güvensizliğin oluştuğunu, bunun ortadan kaldırılması için Komisyonu’nun itirazları dikkate almasını istedi.

 

“KARANLIKLARA GEÇİT VERMEYECEĞİZ…”

Şehitler Abidesi’ne çelenk koymanın ardından hakkı yenen öğretmenler adına şehit çocuğu öğretmen Şirin Zaferyıldızı ve Sözer Özkaramehmet, basın açıklamasını okudu.

Açıklamada şunlar söylendi:

“Bizler onuru kırılan Kıbrıs Türk öğretmeni adına buradayız. Bizler mücahit, şehit ve kayıp iki babanın onurlu çocuklarıyız. Geçmişimizi bilerek, geleceğimize yön veren birer eğitim lideri olduğumuzun bilincindeyiz.

Daima bu bilinçle hareket ettik ve bu yolda da yürümekte kararlıyız. Gelecek nesilleri, ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ nesiller olarak yetiştirerek, Atatürk İlke ve İnkılapları’nın izinden gitmeye devam edeceğiz.

Şairin dediği gibi, hak bildiğimiz yolda yalnız kalsak bile yılmayacağız. Kıbrıs Türk öğretmeni, sömürge döneminde ve toplumlararası çarpışmalar döneminde de halkına örnek lider olmuştur. Her şeye rağmen, bugün de örnek olamaya devam edecektir.

Yaratılan ve öğretmenin onurunu ayaklar altına almak isteyen uygulamaları şiddetle reddediyoruz. İlgili makamları adaleti sağlamaları için göreve davet ediyoruz.

Aziz şehitlerimiz, yaktığınız ışığı boğmaya çalışan karanlıklara geçit vermeyeceğiz.”

 


 “Haksızlık yargıya taşınacak!..”

3 Eylül’de yapılan müdür ve müdür muavinliği sınavı sonrası açıklanan sonuçlarla birlikte yaşanan birtakım anomalimler yargıya taşınıyor.

Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından yapılan sınavda birçok anomaliliğin olduğunu ifade eden bir grup öğretmen, dün Kamu Hizmeti Komisyonu’na itiraz da bulundu. Kamu Hizmeti Komisyonu’nun ardından olayın yargıya taşınacağı ifade edildi.

Haksızlığa uğrayan öğretmenler yaptıkları açıklamada, Sınav Tüzüğü’ne aykırı hareket edildiğini ifade ederek, “Sorular sınavdan 8 saat önce basılması gerekirken, bir gün önce basıldı” dedi.

 Sınav sonrası kağıtların oluşturulan heyet tarafından Kamu Hizmeti Komisyonu’na götürülmesi gerekirken tek bir kişi tarafından götürülmesinin de bu anomalilerden biri olduğu belirtildi.

 

90’A 90 YAPTI…

Geçmiş yıllara oranla bu yıl yapılan sınavın çok zor olduğu da ifade edilerek, “Ama sonuçlara bir bakıyorsunuz ki 90’ında 90 yapan, 10 soruya cevap vermeyen var. Bu nasıl olur?” diye soruldu.

Müdürlük sınavında en üst sırada yer alan kişinin nasıl olur da müdür muavinliği sınavında en alt sıralarda yer aldığı da sorgulandı.

Tüm bu anomalilerin Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından açığa kavuşturulmasını isteyen öğretmenler, “Adaletsizliği yargıya da taşıyacağız” dedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 2769 defa okunmuştur