UBP PARTİZANLIK YAPIYOR

'UBP PARTİZANLIK YAPIYOR'

CTP Lefkoşa İlçesi başlattığı köy gezileri programı çerçevesinde Yılmazköy, Haspolat ve Akıncılar köylerini ziyaret etti.

A+A-

 

 

CTP Lefkoşa İlçesi başlattığı köy gezileri programı çerçevesinde Yılmazköy, Haspolat ve Akıncılar köylerini ziyaret etti.  Yılmazköy’deki ziyarette konuşan CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP’nin seçim öncesi vaatlerinin tersine hükümete gelir gelmez, emeklilerin maaşlarından vergi aldığını, KTHY’yi batırdığını, devlete yapılan yüzlerce partili istihdama rağmen KTHY çalışanlarının hala daha işsiz olduğunu söyledi. Yine bu dönemde işadamlarının bile karşı karşıya getirildiğini aktaran Yorgancıoğlu, özelleştirme yasasını geçirmeye çalışan hükümeti eleştirerek bunun yerine verimliliğin artırılması ve özerk yapı oluşturulmasını önerdi. Sosyal sigortalar yasasında yapılacak değişiklik ile hem emekli yaşının yükseltileceği hem de çalışanların primlerinin artacağı bir düzenleme olduğuna dikkat çekti.  

UBP’nin af yasası ile yapmaya çalıştığı düzenlemeyle var olan işsiz sayısına 10 binlerin ekleneceği belirtildi. CTP’nin yeni vatandaşlık verilmesine karşı olduğuna dikkat çekildi.

Heyette yer alan milletvekili Özdil Nami de konuşmasında Kıbrıs sorunu ve petrol krizi konularında yaşanan duruma değinerek, çözümünün ne kadar gerekli olduğunu gösterdiğini belirtti.

Haspolat köyünde gerçekleşen toplantıda konuşan CTP milletvekili Dr. Mustafa Yektaoğlu, Kıbrıs sorunundaki son gelişmeler, doğal gaz yatakları ve sondaj çalışmaları hakkında bilgiler vererek, Kıbrıs Türk halkının çıkarlarının her ortamda korunması gerektiğini ve çözümle birlikte bu zenginliğin iki halkla paylaşılacağını belirtti.

Hükümetin yapmaya çalıştığı “özelleştirme yasası” hakkında detaylı bilgi veren Yektaoğlu, vatandaşların diğer sorularına da yanıtlar vererek CTP’nin politikaları anlattı.

 

Lefkoşa ilçe başkanı Ali Seylani, milletvekili Kadri Fellahoğlu, Akıncılar Belediye başkanı Hasan Barbaros ve ilçe yöneticileri de Akıncıların ziyaret ederek, Kıbrıs sorunu, partizan istihdamlar, UBP’nin yıkım paketi, vatandaşlık konularında halkın sorularını yanıtladılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 838 defa okunmuştur