UBP Lokali’nde kumar iddiası!..

UBP Lokali’nde 'kumar' iddiası!..

Lefkoşa Surlariçi’nden bir grup bölge sakini arayarak isyan ediyor, polisi göreve davet ediyor. Daha önce de basında birçok kez yer alan konu hakkında polis bugüne kadar bir soruşturma başlatmamış ve sorun devam ediyormuş. Surlariçi sakinleri, Surla

A+A-

 

Lefkoşa Surlariçi’nden bir grup bölge sakini arayarak isyan ediyor, polisi göreve davet ediyor. Daha önce de basında birçok kez yer alan konu hakkında polis bugüne kadar bir soruşturma başlatmamış ve sorun devam ediyormuş. Surlariçi sakinleri, Surlariçi UBP Örgüt Lokali’nde kumar oynandığını, içki içilip sağa sola sataşıldığını iddia ediyor. Üç kişi tarafından işletildiği söylenen lokal hakkında UBP Genel Merkezi’ne de şikayetler yapılmış ancak ilgilenen olmamış.


 

RHA 3024’ün gece yarısı işi ne?

Geçtiğimiz pazar saat gece yarısını gösterirken, Girne’den Lefkoşa’ya Tapu Kadastro Dairesi’ne ait olduğu bildirilen RHA 3024 plakalı araç seyrediyordu.  O saat RHA plakalı aracın yolda ne işi vardı? Ölçümden mi geliyordu? Bilinmez… Ancak bu olaya şahit olan emekli rütbeli bir asker, gazetemizi arayarak “Kamuya ait bir aracın çalışma günü olmayan bir günde üstelik gecenin bu saatinde ne işi var, ben duyarlı bir vatandaş olarak bu durumdan rahatsız olduğum için sizlere ihbarda bulunma gereği duydum” diyerek her vatandaş gibi kamu görevlilerin de sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerektiğini ifade etti. Girne’den Lefkoşa’ya kadar RHA’nın arkasında seyreden duyarlı vatandaş, söz konusu aracın Hidden Garden yakınlarında trafik kontrolü yapan polis tarafından durdurulduğunu da belirtti.

Açıkçası Yenidüzen Gazetesi olarak konun akıbetinin ne olduğunu, olayla ilgili polisin kamuoyuna bir açıklama yapıp yapmayacağını, yoksa her şeye göz yumulduğu gibi buna da mı göz yumulacağına dair tıpkı duyarlı vatandaş gibi endişe ediyor ve yetkililerden açıklama bekliyoruz.

 


 

“UBP, İskele Belediyesi’ni kullanıyor”

UBP’nin yandaş uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. İskele’den gelen iddialara ilgili kesimlerin cevabı ne olacak merak ediliyor.

“İskele bölgesi Boğaziçi köyü Ulusal Birlik Partisi Örgüt Başkanı Hüseyin Can’ın eşi Emine Can yaklaşık 4 aydır İskele Kaymakamlığı’nda görev yapmaktadır. UBP’nin yandaş istihdam politikası çerçevesinde İçişleri Bakanlığı’na bağlı İskele Kaymakamlığı’ndaki istihdam için Maliye Bakanlığı’ndan yetki alınamadığı için bahse konu bayana Maliye’den ödeme yapılamadı ve aylık maaşı İskele Belediyesi tarafından çekle ödeniyor. UBP’nin sadece ve sadece UBP militanlarını tatmin etmek adına mali açıdan güçlü olan İskele Belediyesi’nin tüm imkanları kullandığı ve yoğun bir istihdam politikasının bir parçası olması bölge halkını ciddi şekilde rahatsız ediyor.”

 

 

Bu haber toplam 1232 defa okunmuştur