UBP CİDDİYETSİZ

'UBP CİDDİYETSİZ'

Şahinler, Mevlevi ve Serhatköy’ü ziyaret eden CTP-BG Güzelyurt İlçe örgütü şikâyet dinledi…

A+A-

 

 

 

Tüm ilçelerde bölge ziyaretlerini sürdüren Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG ilçe örgütlerine vatandaşlardan UBP hükümetinin icraatlarına yönelik şikâyetler yağıyor.

CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan, CTP Güzelyurt milletvekilleri Fatma Ekenoğlu ve Mehmet Çağlar ile CTP Güzelyurt İlçe Yöneticilerinden oluşan heyet dün (28 Eylül Çarşamba) Şahinler, Mevlevi ve Serhatköy’e ziyaret düzenleyerek köylülerle sohbet etti, ekonomik ve sosyal sorunlarına ilişkin şikâyet ve beklentileri üzerine görüş alışverişinde bulundu. CTP-BG heyeti bu köylerdeki vatandaşların da hükümetin icraatlarından kaynaklanan birçok sorunu olduğunu gözlemledi.

Köylüler, Lefkoşa – Güzelyurt çift şerit yol yapımı nedeniyle istimlâk edilen arazilerinin bedelinin ödenmediğini bu durumun hükümet etme ciddiyeti ile bağdaşmasının mümkün olmadığı gibi kendilerinin de üretici köylüler olarak arazilerine el konmuş olması nedeniyle doğal olarak mağdur duruma düşürüldüklerini anlattılar.

Yurttaşlar hükümetin maaşları dondurduğunu ancak fiyatların sürekli zamlandığını ifade ederek, alım gücünün sürekli düşmesinden ve işsizliğin ise artmasından ciddi kaygıları olduğunu anlattılar.

Köylüler, köydeki belediye hizmetlerinden memnun olmadıklarını ve yeterli hizmet alamadıklarını, çevrenin pislik içinde, yolların ise berbat olduğunu, Belediyenin yalnızca para topladığını anlattılar.

CTP’li yetkililer ise yaptıkları konuşmalarda görevlerinin halkın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak olduğunu, bu nedenle köyleri ziyaret edip yurttaşlarla buluştuklarını, ana muhalefet partisi olarak gerek meclis içinde gerekse meclis dışında halkın daha kaliteli bir yaşama ulaşması için mücadeleyi sürdüreceklerini ve halkın sorunlarının takipçisi olacaklarını ifade ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 744 defa okunmuştur