TURİSTLERE RESMİ KARŞILAMA

TURİSTLERE RESMİ KARŞILAMA

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile Çek Cumhuriyeti arasında charter uçak seferleri başlatıldı. Bugün düzenlenen ilk seferle KKTC’ye gelen 271 Çek turisti Başbakan İrsen Küçük, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Bayındırlık ve Ulaştırma

A+A-

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile Çek Cumhuriyeti arasında charter uçak seferleri başlatıldı. Bugün düzenlenen ilk seferle KKTC’ye gelen 271 Çek turisti Başbakan İrsen Küçük, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner ve diğer yetkililer karşıladı.

Prag’dan KKTC’ye gelen ilk charter sefer su gösterisi ile karşılandı, yolculara çiçek verildi, Lapta Belediyesi Halk Dansları ekibi gösteriler sundu.

KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük, KKTC’ye gelen turistleri karşılama töreninde yaptığı konuşmada, Çek turistleri KKTC’de görmekten mutluluk duyduğunu, turistlerin KKTC’de kum, güneş ve denizden yararlanacağını, zengin mutfağını tadacağını, güzel anılarla ülkesine döneceğini ümit ettiğini söyledi.

ÜSTEL

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel de, artık yaz aylarının sonuna geldiklerini, ancak Kuzey Kıbrıs’ta tatilin 12 ay olduğunu, bakanlık olarak hedeflerinin ülkede tatili 12 ay boyunca sürdürmek olduğunu söyledi.

SANER

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner de, KKTC’nin tatil için çok uygun bir ülke olduğunu; deniz, kum, güneş, doğa, tarih, kültür ve misafirperverliği ile çok güzel bir ülke olduğunu söyledi.

Prag’dan Ercan’a, Antalya’da 45 dakika duraklamayla yapılan bugünkü ilk charter uçuşa, 11 Ekim’de Brno şehrinden yapılacak charter seferin eklenmesiyle Çek Cumhuriyeti’nden KKTC’ye düzenlenecek sefer sayısı haftada ikiye çıkacak.

Ekim - Aralık döneminde gerçekleştirilecek seferlerle KKTC’ye toplam 2 bin 700 turist gelmesi beklenirken, 2012 yılının Mart - Eylül ayları arasında gerçekleştirilmesi planlanan seferlerle de toplam 7 bin turistin getirilmesi hedefleniyor.

Bu haber toplam 1562 defa okunmuştur