1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İhtiyat Sandığı işlemleri online oluyor
'Toplu Taşıma' eylemi 3. gününde

'Toplu Taşıma' eylemi 3. gününde

Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği, önceki gün Lefkoşa’da başlattığı araçlı eyleme devam ediyor

A+A-

Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği (KTTTB) pandemi nedeniyle çalışamadıklarından dolayı seyrüsefer, muayene, T izin belgesi ücreti, yıllık vergi, çalışanların sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı ödemelerinden muafiyet talepleri yanıtsız kaldığı gerekçesiyle önceki gün Lefkoşa’da başlattığı araçlı eyleme devam ediyor.

“Araçlarımızı devretmeye getiriyoruz, çünkü ödeyemiyoruz” sloganıyla eylem yapan birlik, KKTC ve Türk bayrakları astıkları çok sayıda otobüs ve minibüslerle Başbakanlık önündeki eylemine zaman zaman ateş yakarak, aynı zamanda sloganlar ve müzik yayını yaparak devam ediyor.

Birlik üyeleri bu sabah Başbakanlık önünde “Başbakan dışarı” sloganlarıyla, Başbakan Ersan Saner’in Başbakanlık önüne gelip kendileriyle görüşmesi talebinde bulundu. Korna sesleri ve marşlarla protestolara devam eden eylemciler, kurdukları eylem çadırı önünde lastik ve maket otobüs yakarak tepkilerini dile getirdiler.

Başbakanlık önünde polisin geniş güvenlik önlemleri dikkat çekerken, herhangi bir yangın olasılığına karşı itfaiye de hazır bekletiliyor.

Dursun Oğuz Birlik Yönetimin ile görüştü

Başbakan’la görüşme talepleri karşılıksız kalan eylemcilerden bir heyeti Maliye Bakanı Dursun Oğuz ile görüştü. Maliye Bakanlığında 2 saat süren görüşme sonuçsuz kaldı. görüşme sonrası açıklama yapan Toplu Taşımacılar Birliği Başkanı Menteş Aytaç, taleplerine olumsuz bakıldığını söyledi. Aytaç, eylemlerini sürdürmekte kararlı olduklarını, geri adım atmayacaklarını ifade etti.

 

Fotoğraf Devrim Demir

 

Bu haber toplam 750 defa okunmuştur
Etiketler : ,
İlgili Haberler