1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TURİZM FONU UBP'Lİ BELEDİYELERE AKIYOR
TOPALOĞLU: YENİCAMİ MAÇINA ODAKLANDIK

TOPALOĞLU: YENİCAMİ MAÇINA ODAKLANDIK

Telsim Süper Lig’in dördüncü haftasına girilirken, yıllar sonra Süper Lig’de ilk kez lider olan Mağusa Türk Gücü bu hafta sonu başkentte karşılaşacağı, gol farkı ile takipçisi olan Yenicami maçına odaklandı. Konu ile ilgili olarak dün, Gönyel

A+A-

 

 

 

Telsim Süper Lig’in dördüncü haftasına girilirken, yıllar sonra Süper Lig’de ilk kez lider olan Mağusa Türk Gücü bu hafta sonu başkentte karşılaşacağı, gol farkı ile takipçisi olan Yenicami maçına odaklandı.

Konu ile ilgili olarak dün, Gönyeli Stadı’nda sentetik çim zemine uyum antrenmanı yapan Mağusa Türk Gücü’nün başarılı antrenörü Hasan Topaloğlu ile konuştuk.

 

TOPALOĞLU: “LİDERLİK ŞİMDİ ÖNEMLİ DEĞİL”

 

Topaloğlu, üç hafta sonunda ulaştıkları liderliğin kendileri için şu anda çok da önemli olmadığını ifade ederken, önemli olanın lig sonunda lider olmak olduğunu söyledi. Genç teknik adam, ligde üst üste aldıkları galibiyetlerle güven kazandıklarını, günden güne daha iyiye gittiklerini ancak,  ayaklarının yere bastığını belirtti.

 

“YENİCAMİ HER HATTI İLE GÜÇLÜ BİR EKİP”

 

Bu hafta karşılaşacakları rakipleri Yenicami maçı ile ilgili olarak da konuşan antrenör Topaloğlu, hafta sonu Telsim Süper Ligi’nin en zorlu ekiplerinden birine konuk olacaklarını ifade ederken, her hattı ile güçlü olan bir rakibin kendilerini beklediğini söyledi. Mağusa Türk Gücü olarak, kendi güçlerini bildiklerini, şu an takımın havasının ve motivasyonlarının çok iyi olduğunu dile getiren Topaloğlu, bu zorlu maçtan puan veya puanlarla Mağusa’ya dönmek istediklerini vurguladı.

 

“RAKİBİN OYUN SİSTEMİNE GÖRE HAZIRLANIYORUZ”

 

Dün Gönyeli Stadı’nda YENİDÜZEN’in de izlediği bir antrenman yapan Mağusa Türk Gücü’nde bu antrenman ile ilgili düşüncesini sorduğumuz Topaloğlu, maçın oynanacağı Gönyeli Stadı’nda sentetik zemine uyum antrenmanı yaptıklarını ve rakiplerinin oyun sistemine göre teknik ve taktik açıdan bir çalışma gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Dünkü antrenmanda Yenicami maçında uygulayacakları teknik ve taktik varyasyonları denediklerini, ayrıca saha zeminine de alışmaya çalıştıklarını ifade eden Topaloğlu, antrenmanı şut ve yan top çalışması ile bitirdiklerini belirtti.

Topaloğlu, kuşkusuz Yenicami’nin kendi oyun sistemlerine karşı önlem almayı düşündüğünü belirtirken, her türlü sürprize açık olduklarına dikkati çekti.

Takımındaki son durum olarak, şu an için Erdoğ ile Nikola’nın sakatlığının devam ettiğini, bu futbolcuları maça yetiştirmeye çalıştıklarını, ne var ki şu an için durumlarının pek de açıcı olmadığını dile getirdi.

 

“YENİCAMİ İLE GÜZEL GÜNLER YAŞADIM”

 

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e taşıdığı Yenicami ile fikstür gereği bu hafta karşılaşacak olmasının kendisinde nasıl bir duygu yarattığı konusundaki soruya da yanıt veren Topaloğlu, Yenicami ile güzel bir başarı yaşadığını anımsattı. Yenicami’de çok sevdiği ve saydığı ağabeyleri olduğunu belirten Topaloğlu, siyah-beyazlılarla oynayacakları maçın kendisi için, profesyonel bakış açısı ile diğer maçlardan farklı olmayan bir maç olacağını iddia etti.

Topaloğlu son olarak, bu maçı izlemek için gelecek seyircilere çok güzel bir futbol izlettireceklerini düşündüğünü sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1071 defa okunmuştur