TOPALOĞLU: ROTAMIZ ŞAMPİYONLUK

TOPALOĞLU: ROTAMIZ ŞAMPİYONLUK

Bugüne kadar çalıştırdığı tüm takımları şampiyon yaparak, bir üst lige yükselten başarılı teknik adam, Mağusa Türk Gücü Antrenörü Hasan Topaloğlu, dün ziyaret ettiği YENİDÜZEN Spor Servisi’ne dobra dobra konuşurken, çarpıcı açıklamalarda da bulundu.

A+A-

 

 

 

 

 

 

Bugüne kadar çalıştırdığı tüm takımları şampiyon yaparak, bir üst lige yükselten başarılı teknik adam, Mağusa Türk Gücü Antrenörü Hasan Topaloğlu, dün ziyaret ettiği YENİDÜZEN Spor Servisi’ne dobra dobra konuşurken, çarpıcı açıklamalarda da bulundu.

 

“SEZONA İYİ HAZIRLANDIK”

 

Topaloğlu, Mağusa Türk Gücü olarak, sezona çok iyi ve ciddi hazırlandıklarını dile getirirken, deplasmandaki Düzkaya galibiyetiyle lige iyi bir başlangıç yaptıklarını söyledi.  Transferde, üç yabancı ve beş yerli transfer gerçekleştirerek kadrolarını hem genişlettiklerini, hem de güçlendirdiklerini anımsatan Topaloğlu, yaptıkları iki kamp ile sezona çok yoğun bir tempoda hazırlandıklarını belirtti.

Lig başlarken özellikle, ligin ilk iki üç haftasının kendileri için biraz zor geçeceğini düşündüğünü belirten Topaloğlu, bunun nedenin ise, yoğun hazırlık döneminin ve geçirdikleri kampın olumlu sonuçlarını ligin üçüncü ve dördüncü haftasında almaya başlayabilecekleri öngörüsü olduğunu ifade etti.

Lige de, bu bilinçle başlayarak zorlu Düzkaya deplasmanına puan veya puanlar için gittiklerini dile getiren Topaloğlu, takımda, haftalar ilerledikçe uyum sorununun giderilmesi ve taşların da yerine oturması da gerçekleşince, daha iyi bir MTG sahaya yansıtacaklarını düşündüğünü ileri sürdü.

 

“DÜZKAYA MAÇINDA OYUNUN HAKİMİ BİZDİK”

 

Ligin ilk maçı olan deplasmandaki Düzkaya karşısında oyuna hızlı başladıklarını belirten Topaloğlu, maçın başında buldukları pozisyonları gol yapabilmeleri halinde,  maçın sonucu çok daha farklı ve rahat olabileceğini söyledi.

Topaloğlu ancak, ilerleyen dakikalarda golü bulamadıkça rakiplerinin kapandığını ileri sürdü. Bunun da takım üzerinde sıkıntı yarattığını, ancak son yarım saatte gerek rakibin on kişi kalması, gerekse kendilerinin de tüm hücum hatlarını oyuna sürmeleri sonucunda aradıkları golü 86.dakikada bulduklarını belirtti. Daha önce golü bulmaları halinde açılması beklenen Düzkaya’nın bu gol ile açılması sonucu, 90.dakikada bir gol daha bularak maçtan 2-0 galip ayrılmayı başardıklarını dile getiren Topaloğlu, tabii ki deplasmanda ligin ilk maçını üç puanla kapatmalarının kendi açılarından çok sevindirici olduğunu vurguladı.

Topaloğlu, bu galibiyet gelirken, eksilerini ve artılarını gördüklerini ve bunlar üzerinde çalışmaya devam ettiklerini ileri sürdü.

 

“GÖÇMENKÖY KOŞAN, MÜCADELE EDEN BİR EKİP”

 

Bu hafta, kendi sahalarında ligin yeni takımı Göçmenköy’ü konuk edeceklerini ifade eden Topaloğlu, geçtiğimiz pazar günü rakiplerinin Cihangir’le olan maçlarını izlediklerini,  Göçmenköy’ün çok koşan, mücadele eden ve sonucu her an değiştirecek bir takım olduğunu belirtti.

Cumartesi günü,  kendi sahalarında karşılaşacakları rakipleri karşısında işlerinin çok kolay olmayacağını ifade eden Topaloğlu, ancak hedeflerinin şampiyonluk yarışının sonuna kadar içinde olmak olduğu için kendi saha ve seyircileri önünde bu maçtan mutlak üç puanla ayrılmak istediklerinin altını çizdi.

Topaloğlu, çalışmalarına da bu yönden başladıklarını ve iki antrenmanı geride bıraktıklarını dile getirirken, Göçmenköy maçının kendileri için seriyi sürdürme adına çok önem taşıyan bir karşılaşma olduğunu ve iyi hazırlanıp, galibiyet için her şeylerini saha koyacaklarını iddia etti.

 

“TAKIMIN MORAL MOTİVASYONU ÇOK İYİ”

 

Takımın moral motivasyonunun çok çok iyi olduğunu ileri süren Topaloğlu, Mağusa Türk Gücü’nün son on yılda lige galibiyetle başladığı ikinci sezon olduğunu futbolcularından öğrendiğini, bu noktanın da takım üzerinde önemli bir artı olduğunu vurguladı.

Futbolcularının arasında sakat veya cezalı futbolcusu olmadığını anımsatan Topaloğlu, sadece hazır olmayan TC kökenli futbolcu Uğur Yasan, Cemal Astan ve Hüseyin Sadıklar’ı özel idmanlarla en erken zamanda form tutturmaya çalıştırdıklarını ve onların da katılımıyla, çok daha iyi bir MTG izlettireceklerini iddia etti.

 

“TAKIMIN TEK PATRONU BENİM”

 

Antrenör Topaloğlu, özelikle bazı medya organlarında MTG teknik heyeti konusunda spekülasyonlar yaratılmaya çalışıldığını dile getirdikten sonra verdiği yanıtta, kendilerinin yasal olmayan bir işi yapmadıklarını bir kez daha anımsatırken, teknik adam olarak Mehmet Merteroğlu’nun, antrenör olarak da kendisinin ve kaleci antrenörü Ozan Uzunoğlu’nun  takımın başında olduğunu vurguladı.

Takımı yönetenin, sahaya sürenin ve taktik verenin kendisi olduğunu doğrulayan Topaloğlu, ancak bunu bazı spor yazarı ağabeylerinin görmelerine rağmen, ısrarla Mehmet hocayı baz almasının kendine çok doğru gelmediğini belirtti.

Topaloğlu, kendilerinin bir ekip olduğunu ancak, bu örneğin dünyada da Avrupa’ya da bakıldığında uygulanan bir sistem olduğunun görüleceğini dile getirdikten sonra, yapılan eleştirilerde baz olarak, takımın başında kim varsa ona yönelik yapılmasını ve gündemde onun olması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 779 defa okunmuştur