TİLKİ: HER ŞEY SÜPER LİG’E DÖNMEK İÇİN

TİLKİ: HER ŞEY SÜPER LİG’E DÖNMEK İÇİN

Bu sezon, Süper Lig’e yeniden dönmek isteyen başkentin köklü takımlarından Gençlik Gücü, Teknik Direktör Necati Tilki yönetiminde çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Konu ile ilgili olarak, YENÜDÜZEN’e konuşan Necati Tilki sezonu aç

A+A-

 

 

 

Uyum sorununu aşabilmek için de hazırlık dönemini uzun bir zamana yaydıklarını ifade eden Tilki,  bugüne kadar yaptıkları tüm çalışmalarda bu stratejiyi izlediklerini ve  hedefin Gençlik Gücü’nü  bir üst lige çıkarmak olduğunu söyledi

 

 

Bu sezon, Süper Lig’e yeniden dönmek isteyen başkentin köklü takımlarından Gençlik Gücü, Teknik Direktör Necati Tilki yönetiminde çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak, YENÜDÜZEN’e konuşan Necati Tilki sezonu açtıkları 11 Temmuz 2011’den beri yoğun bir tempoda çalıştıklarını söyledi.

Bu sezon hemen hemen yeni bir kadro oluşturduklarını anımsatan Tilki, futbolcuyu takımlarına kattıklarını açıkladı.

Uyum sorununu aşabilmek için de hazırlık dönemini uzun bir zamana yaydıklarını ifade eden Tilki,  bugüne kadar yaptıkları tüm çalışmalarda bu stratejiyi izlediklerini ve  hedefin Gençlik Gücü’nü  bir üst lige çıkarmak olduğunu söyledi.

Tilki devamla, yapılan transferleri de takımı bir üst lige yükseltebilecek futbolcuları saptayarak transfer ettiklerini belirtirken bu yönde deneyimli,  işi bilen futbolcuların yanı sıra genç ve koşan futbolculardan oluşan  bir kadro kurmaya çalıştıklarının altını çizdi.

 

10 Yeni Futbolcu

Bu bağlamda Binatlıdan Ekrem, Yenicami’den Özgür, Hasan Aksu, Hamitköy’den Tuğra, MTG’den Hüseyin Küsbeci, Türkmenköy’den de Özkan’ı transfer ettiklerini belirten Tilki,   bu deneyimli futbolcuların yanı sıra kendilerine  katkı koyabilecek Çetinkaya’dan  Koray, Yenicami’den Hasan Sadrazam,  Yükselme Liglerinden Hüseyin Paşa ve Yenicami’den Erdoğan gibi genç futbolcuları da kadrolarına dahil ettiklerini vurguladı.

Liglere hazır durumdayız

Bu yeni oluşumda yaptıkları dokuz hazırlık maçında ilk 11’i belirlemeye çalışırken, futbolcuların kapasitelerini ve kondisyonlarını üst seviyeye çekebilmek,  uyum sorununu aşmayı hedeflediklerini söyledi.

Tilki,  lige hazır durumda olduklarını ancak, ligde ilk hafta maçlarının her zaman zor olduğunu ileri sürdü.  Bu bağlamda, bu hafta kendi sahalarında oynayacakları A.Yeşilova maçının zor geçeceğini ancak, bu zor maçı kazanarak, lige iyi bir başlangıç yapmak istediklerini dile getirirken, bu arada başta Başkan Hüseyin Reis olmak üzere tüm yöneticilere 90 gündür takıma gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 826 defa okunmuştur